m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Фастів. Возвіженський костел/Наследие. Фастов. Костел Воздвижение Святого Креста.Перший римсько-католицький храм в Фастові, про який збереглися документальні свідчення, був зведений в 1593 році єпископом Йосифом Верещинським (1592-1598 рр.). З 1620 року в Фастові працювали єзуїти, з 1638 - бернардини. У смутні часи XVII століття храм був зруйнований. У 1791 році був побудований новий дерев'яний храм Святого Хреста. У той час фастівський прихід налічував 1 580 віруючих. У 1903 році, коли в Фастові налічувалися 2 075 католиків, старий костел вже не міг вмістити всіх, хто приходив на літургію і тодішній настоятель о. Станіслав Шептицький приступив до зведення нової будівлі храму. Закладення наріжного каменя у фундамент нової святині пройшла 8 травня 1903 року, а 18 вересня 1911 року новий храм був освячений.
----------
Первый римско-католический храм в Фастове, о котором сохранились документальные свидетельства, был возведен в 1593 году епископом Иосифом Верещинским (1592-1598 гг.). С 1620 года в Фастове работали иезуиты, с 1638 – бернардины. В смутные времена XVII века храм был разрушен. В 1791 году был построен новый деревянный храм Святого Креста. В то время фастовский приход насчитывал 1 580 верующих. В 1903 году, когда в Фастове насчитывалось 2 075 католиков, старый костел уже не мог вместить всех, кто приходил на литургию и тогдашний настоятель о. Станислав Шептицкий приступил к возведению нового здания храма. Закладка краеугольного камня в основание новой святыни прошла 8 мая 1903 года, а 18 сентября 1911 года новый храм был освящен.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/2013/Fastov/IMG_8375_8377_big.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/2013/Fastov/IMG_8382_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/2013/Fastov/IMG_8387_middle.jpg

У 1934 році радянська влада закрила храм, а багато його парафіяни, серед них і настоятель о. Франтішек Андрусевич, були репресовані. Після закінчення війни в будівлю храму було передано Православній Церкві.
----------
В 1934 году советская власть закрыла храм, а многие его прихожане, среди них и настоятель о. Франтишек Андрусевич, были репрессированы. После окончания войны в здание храма было передано Православной Церкви.

У 1989 році після наполегливих вимог католиків Фастова їм повернули святиню, а в червні наступного року о. Ян Крапан ​​повторно освятив повернутий храм. У 1991 році почався ремонт храму, опіку над яким взяли священики-домініканці. Перший настоятель храму отець-домініканець Зигмунд Козар, який помер 2 жовтня 2003 року, рішенням міської ради був посмертно удостоєний звання Почесного Громадянина Фастова. Комплекс робіт по відновленню фастівського храму був виконаний завдяки допомозі Апостольської Столиці, благодійних фондів і приватних осіб з Польщі та інших країн.
-----------
В 1989 году после настойчивых требований католиков Фастова им возвратили святыню, а в июне следующего года о. Ян Крапан повторно освятил возвращенный храм. В 1991 году начался ремонт храма, опеку надкоторым приняли священники-доминиканцы. Первый настоятель храма отец-доминиканец Зигмунд Козар, который скончался 2 октября 2003 года, решением городского совета был посмертно удостоен звания Почетного Гражданина Фастова. Комплекс работ по восстановлению фастовского храма был выполнен благодаря помощи Апостольской Столицы, благотворительных фондов и частных лиц из Польши и других стран.У зв'язку з торжеством повторного освячення римсько-католицького храму Воздвиження Святого Хреста у Фастові, Державний Секретаріат Ватикану направив на ім'я його настоятеля о. Яна Піонтковського телеграму, в якій говориться, зокрема, наступне:
«Його Святість Іван Павло II перебуває в духовному єднанні з пастирями і вірними фастівської громади, які зібралися поруч зі своїм єпископом на торжестві освячення відродженої святині. Святіший Отець бажає, щоб цей храм став для віруючих особливим місцем зустрічі з Богом і зростання у вірі, надії і любові. В знак духовної близькості Його Святість жертвує фастівської громаді літургійну чашу, яка буде передана через Апостольського нунція. Разом з цим подарунком Святіший Отець зраджує своє Апостольське благословення ».
-----------
В связи с торжеством повторного освящения римско-католического храма Воздвижение Святого Креста в Фастове, Государственный Секретариат Ватикана направил на имя его настоятеля о. Яна Пионтковского телеграмму, в которой говорится, в частности, следующее:
«Его Святейшество Иоанн Павел II пребывает в духовном единении с пастырями и верными фастовской общины, которые собрались рядом со своим епископом на торжестве освящения возрожденной святыни. Святейший Отец желает, чтоб этот храм стал для верующих особенным местом встречи с Богом и возрастания в вере, надежде и любви. В знак духовной близости Его Святейшество жертвует фастовской общине литургическую чашу, которая будет передана через Апостольского нунция. Вместе с этим подарком Святейший Отец надає свое Апостольское благословение».До Фастова я заїхав фактично на заході, за пів-години до повної темряви. Служба вже давно як закінчилася і храм був закритий, але за допомогою доброго тернополянина, який приїхав допомагати прикрашати храм, мені вдалося потрапити всередину і зробити майже в повній темряві (крім однієї лампочки при вході) кілька знімків.
----------
В Фастов я заехал фактически на закате, за пол-часа до полной темноты. Служба уже давно как закончилась и храм был закрыт, но с помощью доброго тернопольчанина, приехавшего помогать украшать храм, мне удалось попасть во внутрь и сделать почти в полной темноте (не считая одной лампочки при входе) несколько снимков.

ну и на последок

ну как то так =))
Tags: Киевщина, Київщина, костел
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments