m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Наследие. Олесский замок. Анонс.


Перше поселення недалеко від майбутнього Олеського замку існувало в 700-600 роках до нашої ери. У X-XII століттях давньоруське поселення було розташоване під самою замковою горою.
Олеський замок - один з найстаріших споруд в Галичині. Він побудований на перехресті старовинних торгових доріг з Валахії та Угорщини на Волинь, і служив ключем до цієї землі. Дослідження фундаменту замку показало, що він був збудований відразу з каменю, і дерев'яної фортеці на його місці не існувало. Стіни були заввишки близько 10 метрів і 2,5 метра завтовшки.
—————
Первое поселение недалеко от будущего Олесского замка существовало в 700—600 годах до нашей эры. В X—XII веках древнерусское поселение было расположено под самой замковой горой.
Олесский замок — одно из старейших сооружений в Галиции. Он построен на перекрёстке старинных торговых дорог из Валахии и Венгрии на Волынь, и служил ключом к этой земле. Исследования фундамента замка показало, что он был выстроен сразу из камня, и деревянной крепости на его месте не существовало. Стены были высотой около 10 метров и 2,5 метра толщиной.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/TRIP/Olesky/IMG_3274_middle.jpg

Час початку будівництва Олеського замку невідомо. Можливо, Олеський замок почав будуватися незабаром після спустошення монголо-татарами в 1241 році староруського міста Пліснеськ. За даними дослідників XIX століття, непідтвердженим сучасним станом вивченості джерел, вперше замок згадувався в 1327 році; з цього робили висновок що він був побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича - Андрієм або Левом.
Перша достовірна згадка про сам замок відноситься до 1390 році, коли папа римський Боніфацій IX своєю буллою подарував Галицькому католицькому архієпископові Олеський замок і фортецю Тустань.
—————
Время начала строительства Олесского замка неизвестно. Возможно, Олесский замок начал строиться вскоре после опустошения монголо-татарами в 1241 году древнерусского города Плеснеск. По данным исследователей XIX века, неподтверждённым современным состоянием изученности источников, впервые замок упоминался в 1327 году; из этого делали вывод что он был построен одним из сыновей галицко-волынского князя Юрия Львовича — Андреем либо Львом.
Первое достоверное упоминание о самом замке относится к 1390 году, когда папа римский Бонифаций IX своей буллой подарил Галицкому католическому архиепископу Олесский замок и крепость Тустань.

Джерело/источник:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Олесский_замок


ну как то так =)
Tags: Львовщина, Львівщина, замок
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment