m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Підгірці. Замок. Всередені.У 1997 році завдяки клопотанням громадськості та праці Б. Г. Возницького Підгорецький замок передають Львівській галереї мистецтв. У тому ж році створюється благодійний фонд відродження Підгорецького замку, який очолив Б. Г. Возницький. У фондах галереї збереглося 85% експонатів із замку, які планується туди повернути і розмістити у відновленому палаці музей інтер'єрів. У 2010 році Підгорецький замок відзначив своє 370-річчя.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/TRIP/Podgotscy/_b_vnutri/IMG_2758_2766_middle.jpg

Інтер'єри Підгорецького замку вражали сучасників своєю красою і пишнотою. Зали і кабінети, які носили назви: Китайська, Золота, Ріцарская, Зелена, Дзеркальна, Мозаїчна - відповідали цим назвам. Окремо зберігалися речі, які належали королю Яну ІІІ Собеському. Кімнати прикрашали портрети власників замку, копії Рафаеля, Рубенса, Тиціана, Караваджо. Картини польського художника Чеховича, полотна Якоба де Баана на історичні теми - «Облога Смоленська» і «Прийом шведських і бранденбуржскіх послів Владиславом IV». Столову прикрашали портрет гетьмана Конецпольського і 72 портрети відомих політичних і духовних діячів, чорний мармуровий стіл, на якому хрестили короля Яна ІІІ.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/TRIP/Podgotscy/_b_vnutri/IMG_2779_2789_middle.jpg

Неповторний вигляд архітектурному ансамблю в Підгірцях надає парк, в зелені якого потопають і замок, і двір, і цілий ряд інших споруд. У давні часи саме парк справляв на мандрівників значно сильніше враження, ніж сам замок.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/TRIP/Podgotscy/_b_vnutri/IMG_2804_2814_middle.jpg

Підгорецький парк належить до пам'яток садово-паркового мистецтва державного значення. Побудований на рівні найкращих зразків так званих «італійських» парків, він є кращим і мало не єдиним на Україні парком такого типу.
Місцевий парк оточує замок з усіх боків, він відрізняється цілісністю художнього задуму і глибоко продуманими взаємозв'язками рельєфу, архітектури, скульптури і рослинності.Не дивлячись на всі втрати під час Першої світової війни і революції, ще в 1939 році колекція замку налічувала 39 панцирів крилатих гусар і 65 знаменитих гусарських пік. Вся ця екіпіровка відносилась до XVIII століття і належала гусарам з роти гетьмана Ржевуського. В даний час від колекції замку залишилися тільки голі стіни, а всі експонати розпорошені між українськими, польськими та російськими зборами.і фінальний погляд від ворот...


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/TRIP/Podgotscy/_b_vnutri/IMG_2824_2834_middle.jpg

перша частина/первая часть

погляд з небес/взгляд с небе

текст взят з Вікіпедії http://ru.wikipedia.org/wiki/Подгорецкий_замок

ну я то так =)
Tags: замок, палац, резиденція, реконструкція
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments