m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Одеса. Будинок Тропані/Наследие. Одесса. Дом Тропани.

Вулиця Грецька 6. Будинок А.А. Трапані. Побудований в 1880-і роки за проектом архітектора І.Ф. Яценко.
----------
Улица Греческая 6. Дом А.А. Трапани. Построен в 1880-е годы по проекту архитектора И.Ф. Яценко.
Цей стильний будинок по фасаду оточений оригінальними гратами, ажурний навіс перед вхідними дверима з ініціалами власника будинку, химерною табличкою на фасаді, яка говорить про те, що це «домь А.А. Трапані ».
-----------
Этот стильный дом по фасаду окружен оригинальной решеткой, ажурный навес перед входной дверью с инициалами владельца дома, вычурной табличкой на фасаде, гласящей о том, что это «Домъ А.А. Трапани».Олексій Олександрович Трапані народився в Одесі в 1858 році. На початку своєї кар'єри служив в Російському суспільству пароплавства і торгівлі. Пізніше розбагатів і мав свої пароплави і торгові експедиції (в Одесі, Ростові-на-Дону, Санкт-Петербурзі, в портах Далекого Сходу; близькосхідну, середземноморську, балтійський лінії).
----------
Алексей Александрович Трапани родился в Одессе в 1858 году. В начале своей карьеры служил в Российское общество пароходства и торговли. Позже разбогател и имел свои пароходства и торговые экспедиции (в Одессе, Ростове-на-Дону, Санкт-Петербурге, в портах Дальнего Востока; ближневосточную, средиземноморскую, балтийскую линии).

За легендами, а може і бувальщиною, на будинку була зроблена спеціальна вежа з видом на море і порт, з якої А.А. Трапані дивився, як прибувають в порт і відходять його кораблі. Така башточка є на будинку. Вікно, з якого відкривався вид на море, забите (проглядаються його сліди на штукатурці).
-----------
Как повествуют легенды, а может и быль, на доме была сделана специальная башня с видом на море и порт, с которой А.А. Трапани смотрел, как прибывают в порт и отходят его корабли. Такая башенка имеется на доме. Окно, с которого открывался вид на море, заделано (просматриваются его следы на штукатурке).О.О. Трапані був членом найпершої туристської організації Росії - Кримського Гірського клубу, заснованого 6 травня 1890 року, а з 1905 року - Кримсько-Кавказького Гірського клубу. Незважаючи на велику зайнятість і погане здоров'я, влаштовував екскурсії уздовж одеських берегів (піші та на катерах), допомагав туристам відправлятися в походи в Крим ... Помер в 1906 році у віці 48 років. Але справа його не пропало. Пізніше його справу продовжував торговий дім його імені. Спадкоємці займалися експедируванням і зерновими відправками, експортом спирту, страхуванням тощо торговими операціями. Про діяльність торгового дому свідчить реклама початку минулого століття.
----------
А.А. Трапани был членом самой первой туристской организации России – Крымского Горного клуба, основанного 6 мая 1890 года, а с 1905 года – Крымско-Кавказского Горного клуба. Несмотря на большую занятость и плохое здоровье, устраивал экскурсии вдоль одесских берегов (пешие и на катерах), помогал туристам отправляться в походы в Крым... Скончался в 1906 году в возрасте 48 лет. Но дело его не пропало. Позже его дело продолжал торговый дом его имени. Наследники занимались экспедированием и зерновыми отправками, экспортом спирта, страхованием и т.п. торговыми операциями. О деятельности торгового дома свидетельствует реклама начала прошлого века.Зараз житловий будинок з адміністративними приміщеннями.
-----------
Ныне жилой дом с административными помещениями.

Джерело:
http://obodesse.at.ua/publ/grecheskaja_ulica/1-1-0-113

ну как то так =))
Tags: Одессщина, Одесщина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments