m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Одеса. Будінок Ближенського/Наследие. Одесса. Дом Ближенского.Дата спорудження - 1847 рік, архітектор - Франц Моранді. До 187 5году, будинок належав Гудкову.
----------
Дата постройки – 1847 год, архитектор – Франц Моранди. До 1875 года, дом принадлежал Гудкову.

В кінці ХІХ століття належав дворянину, голосному міської думи, статського радника П.А. Крижанівському, який також був головою комісії з завідування міським театром, комісії про пользах і потребах міста. Також полягав у одеському відділенні піклування імператриці Марії Олексіївни (Канатна, 11).
-----------
В конце ХІХ века принадлежал дворянину, гласному городской думы, статскому советнику П.А. Крыжановскому, который также был председателем комиссии по заведованию городским театром, комиссии о пользах и нуждах города. Также состоял в одесском отделении попечительства императрицы Марии Алексеевны (Канатная, 11).Десь в середині століття він вмирає, але це погано простежується. Серед голосних на 1905 рік його немає, в опікуванні теж не числиться. У списку власників він зазначений за цією адресою аж до 1910-х, в основному по Троїцької вулиці, а з 1901 року по Маразліївській, позначений А. Крижанівський (Олексій Володимирович), який ймовірно і володів ділянкою до 1907-1909-х років.
----------
Где-то в середине века он умирает ,но это плохо прослеживается. Среди гласных на 1905 год его нет, в попечительстве тоже не числится. В списке владельцев он указан по этому адресу вплоть до 1910-х, в основном по Троицкой улице, а с 1901 года по Маразлиевской, обозначен А. Крыжановский (Алексей Владимирович), который вероятно и владел участком до 1907-1909-х годов.в 1907-1909 роки ділянку купив власник магазину полотняною мануфактури Михайло Михайлович Бліженскій купець 1-ї гільдії, мільйонер, торговців сукном і мануфактурою.
До речі в цьому будинку була рідкісна за тими дореволюційних часів річ - гараж.
----------
в 1907-1909 годы участок купил владелец магазина суконной мануфактуры Михаил Михайлович Ближенский купец 1-й гильдии, миллионер, торговц сукном и мануфактурой.
Кстати в этом доме была редкая по тем дореволюционным временам вещь - гараж.

Деякі одесити називають цю будівлю «будинком з привидами». Мабуть, приводом послужила безлюдність будинку і неможливість в нього проникнути: вхід з боку Троїцької закритий, а на подвір'я з Маразліївській потрапити теж важко - він відгороджений сіткою. В сутінки і вночі цей темний, забитий «англійський замок» в мініатюрі, виглядає дійсно незатишно.
----------
Некоторые одесситы называют это здание «домом с привидениями». Видимо, поводом послужила необитаемость дома и невозможность в него проникнуть: вход со стороны Троицкой закрыт, а во двор с Маразлиевской попасть тоже затруднительно – он отгорожен сеткой. В сумерки и ночью этот тёмный, заколоченный «английский замок» в миниатюре, выглядит действительно неуютно.Цей будинок згадується в повісті Валентина Катаєва «Зимовий вітер», що розповідає про події революції в Одесі, коли в будівлі був обладнаний лазарет для вищих офіцерських чинів.
----------
Этот дом упоминается в повести Валентина Катаева «Зимний ветер», рассказывающей о событиях революции в Одессе, когда в здании был оборудован лазарет для высших офицерских чинов.Будинок Бліженского прекрасно видно на цьому зображенні Михайлівської церкви, збудованої Торрічеллі в 1829 році і, на жаль, не збереженої до наших днів.
-----------
Дом Ближенского прекрасно виден на этом изображении Михайловской церкви, выстроенной Торричелли в 1829 году и, к сожалению, не сохранившейся до наших дней.Джерела:
http://forum.od.ua/archive/index.php?t-59520-p-14.html и отсюда http://timer.od.ua/neformat/progulki_po_odesse_marazlievskaya_tihaya_ulitsa_s_burnim_proshlim_712.html

ну как то так =))
Tags: Одессщина, Одесщина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments