нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...
З люб'язного дозволу Сергія Котелко, я передруковую його розповідь (http://sergekot.com/petrovka/) про це місце з додаванням своїх фотографій, зроблених 23 липня 2012 року. Фотографії Сергія зроблені 1 травня, 3 червня і 14 липня 2007 року.

Закінчення розповіді:

В тому що було раніше англійським парком залишилося те що раніше було голландськими струмочками. Там навіть є крихітний місток ..

Перед фасадом зі сходами - раніше було два красивих ставка. Один ось.


А ось другий ставок. Точніше ось він є (2007, верхнє фото), а ось його вже немає (2008рік, нижнє фото) ... І дійсно навіщо він потрібен?. Та й палац народ потихеньку розбирає на цеглу...

Іван Іраклійович Курис

Любов Іванівна Гіжицький
фото з роботи С.Решетова "Дворяни Гіжицький"

Іван Іраклійович, Іван Іванович, Любов Іванівна (ур. Гіжицький), Адександр Іванович і Олена Іванівна, княгиня Кугушева. фото 1910-х рр.
фотографія з книги В.Міхальченко і О. Сівіріна "Так буде П Равда", Одеса, 2003

Цегла використовувалися "фірмова", Ramsa.
ще кілька фотографій:







А потім, коли в Російській імперії сталося масове помутніння мізків, коли офіційно вимагалося знищувати, вбивати, експропріювати, тоді вдячні жителі села викопали з могил чотирьох представників родини Курісов, похованих в церкві, побудованій ними ж, і викинули їх в поле. Ну а що ж там ...
Усипальниця Курісов представляла собою просторий сімейний склеп у вигляді каплиці, збудованої над могилою І.О. Курісу. Ажурний кам'яний напис над її входом свідчил: "Пам'яті батька син Іраклій. 1840". Там же покоїлися ще 4 представники родини Курісов. Потім її взагалі зруйнували - в 1930-і. На фото церква, побудована Іваном Онуфрійовичем Курісом в 1824 році і освячена на честь пам'ятного для нього свята Покрова Пресвятої Богородиці. Приблизно там, де стоїть сучасна каплиця, і була усипальниця. Батюшка, отець Миколай, великий ентузіаст історії села, мріє встановити пам'ятник Курісу на місці усипальниці.
При Курісах храму належало 120 десятин орної землі. У 20-ті роки ХХ століття вона втратила чимало цінностей. До середини 50-х років в ній тривали служби, потім її закрили і перетворили на клуб. У вівтарі зробили екран і сцену. Пізніше в церкві розмістили склад цивільної оборони та пункт зберігання крові. Церква відродилася в 1990-х. Цікаво що коли скинули з церкви хрест, його на свій страх підібрав місцевий житель, відтягнув до себе, вимазав солідолом і закопав. Тепер цей хрест знову прикрашає купол Покровської церкви.


Покровська церква в Петрівці. 1920-ті роки.
фотографія з книги В.А.Міхальченко, О.Г. Свірін, "Хай буде правда", Одеса, 2005
Відомо що в Петрівці були поховані -
Куріси:
Онуфрій Іванович Курис - 1760-1836,
Катерина Іванівна Дуніна, дружина його - 1862,
Іраклій Іванович Курис - 2,10,1802-13,11,1847;
Любов Станіславівна Голинська, дружина його - 18,04,1822- 18.07.1862
Дмитро Іванович Куріс- 1876-1879.
Іван Іраклійович Курис 18 - 2.03.1898
Гіжицький:
(В північно-східній частині огорожі)
Іван Олександрович Гіжицький - у. 8.07., 76 років від народження. (Батько Любові Іванівни, подружжя Іраклія Івановича Курісу)
Олена Дорофіївна Гефтул, у. в Одесі 6.2, на 61 році. (Дружина Івана Олександровича і мати Любові Іванівни, подружжя Іраклія Івановича Курісу)
Марія Іванівна Гіжицький.

Період після 1922 року, - закріплення більшовиків.
У 1923 році, в період боротьби з безпритульністю, в Курісово-Покровському розмістили інтернат. Можливо він носив №23.
крім інших в оповіданні, частково, передрукуванні матеріалів сайту petrivka.info
Ну ось і вся розповідь. Що буде далі з цим архітектурним пам'ятником - невідомо. Руйнування, поки що не носять характер руїни, але природа потихеньку руйнує його і якщо нічого не робити, то він залишиться тільки на фотографіях, як це вже не раз відбулося на просторах нашої країни.
Попередні частини:
часть 1 - https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/71131.html
часть 2 - http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/71168.html
часть 3 - http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/71627.html
часть 4 - http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/71916.html
часть 5 - http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/72013.html
продовження:
часть 7 - https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/154426.html
часть 8 - https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/154882.html
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
ну як то так =))