m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Перетоки. Церква Покрови Пр. Богородиці. 1921.

#020094;">грошовою підтримкою</span></a>. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Пере́токи — село в Україні, у Червоноградському районі Львівської області. Село відоме з XVIII століття.
Давніша дерев’яна церква була споруджена у XVIII столітті. У 1839 році її відремонтували і наново покрили ґонтами. Занепала під час першої світової війни.

Поруч з нею у 1920-х pp. спорудили мурований, хрещатий в плані з укороченими боковими раменами храм, увінчаний над середхрестям великою шоломовою банею на циліндричному барабані. Освячений у 1921 році. Зачинений по другій світовій війні з 1961 по 1988(9) року.

Храм використовувався для сільського краєзнавчого музею. Церква з 1988 року знову відкрита для своїх прихожан. Священиком парафії в наші дні став отець Ярослав Кащук, який тепер є також деканом Сокальського деканату Зборівської єпархії УГКЦ. У цьому році церква святкує 100 річний ювілей.1992. Світлина І. Синкальського. Слободян В. Церкви України: Перемиська єпархія.Джерела:
https://www.pslava.info/PeretokyS_CerkPokrovy,212377.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Перетоки_(Червоноградський_район)Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, погляд з землі, погляд з небес, храм, церква, іконостас
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments