m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Пацьковичі. Церква Св. ап. Андрія. 1728.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Село вперше згадане у документах 1361 року під назвою Пачковичі. Найдавніші згадки про церкву походять з податкових реєстрів Перемиської землі 1507 та 1515 років. Не збереглося жодних відомостей про церкву з XV - XVII століття. Єдиною згадкою є зазначення в реєстрі податковому за 1651 рік.Нова дерев'яна церква постала 1728 року. Її опис залишив візитатор нижанківського деканату, який відвідав церкву 1771 року : "Церква Св. ап. Андрія парохіяльна дерев'яна, в квадрат з одним заломом виведена, з банею до упадку нахиленою, гонтами покритою, виставлена 1728 року коштом пароха покійного о. Андрія Левицького і громади та посвячена о. Богачиком, деканом нижанківським... Дзвіниця на цвинтарі від заходу, сильно зруйнована, опріч даху зверху, на ній дзвонів три".

На початку ХХ ст. інтер'єр церкви вкрили олійним стінописом. В радянський час була зачиненою від 1961 по 1989 рік. 1985 року церкву вкрив бляхою майстер Зеновій Владичак. Зберігся різьблений чотириярусний іконостас та різьблений головний вівтар з XVIII століття.

Після відновлення Богослужінь мешканці села здійснили ремонт церкви - наву і бабинець всередині оббили картоном у 1990 році та вкрили орнаментальним розписом. Вівтар всередині тинькований вже давніше.На захід від церкви на схилі пагорба розташована стовпова одноярусна дзвіниця XVIII ст.
Біля церкви знаходиться гранітний пам'ятник місцевому пароху: Отець протоєрей МИХАЙЛО ЧЕРВІНСЬКИЙ нар. 14.ІХ.1917 р.Б. св. 2.VII.1944 р.Б. +17.ХІІ.1997 р.Б. ... Від священників Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ і собратів.

Світлина І. Синкальського. 1991. Слободян В. Церкви України: Перемиська єпархія.


2012. Віктор Громик.
Джерела:
http://decerkva.org.ua/patskovychi.html
https://www.pslava.info/PackovychiS_CerkSvAndrija,212902.htmlЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, іконостас
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments