m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Сюрте. Реформаторська церква.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Згідно із збереженими документами, Szürte та його околиці були заселені вже до 1281 року, але ймовірно, знищені під час татарської навали, але згодом розселені. Тоді її власниками була родина Rátót (Rátold). Село в джерелах відоме під назвами; «Strite», «Strute», Zritte, Sratha, Strate, за свідченням джерел.За свідченням джерел, у 1288 році шляхтич Матей продав село землевласникам із родини Бокша. Нові власники поселилися в селі, а їхні нащадки до свого прізвища додавали прикладку «de Strute» (сюртянські). Рідні власників, що проживала в Чопі, село належало впродовж XV—XVI ст.

В 1427 році селянські господарства належали трьом землевласникам і були оподатковані від 38-ми порт. Разом із будинком шолтейса тоді в селі нараховувалось 40 домогосподарств. Це давало підстави вважати Сюрте найбільшим поселенням у околиці. В XVI ст. багато селянських господарств збідніли і стали кріпацькими. В 1567 році було оподатковано 6 господарств, що володіли половинним наділом (портою), 8 — із четвертинним наділом.Наприкінці XVI ст. до села переселилися близько 30 нових селянських родин. У 1599 році в Сюрте нараховувалося уже 55 селянських господарств; тут знаходилися також дві садиби землевласників, костел, парафія і школа. Протягом XVII — на початку XVII століть із села виїхало понад 4/5 селянських родин. Дані за 1715 рік зафіксували в селі лише 9 селянських господарств. Джерела XVIII ст. вважають Сюрте мадярським селом. У 1869 році до складу села входив присілок Kistéglás.У міжвоєнний період (до липня 1945 року) село не було частиною чехословацької Підкарпатської Русі, а територіально належало до словацького округу Кральовски-Хлмец. У 1946 році в рамках загального перейменування на нових територіях, указом Президії Верховної Ради село Сюрте перейменували у Струмківку. В 1995 році селу повернуто історичну назву. Про реформаторську церкву в Сюрте, на теренах інтернету, фактично немає інформації, крім того, що вона має дві вежі, що є дуже рідкісним для реформатських храмів. До середини храму ми не попали, хоча ймовірно там нічого особистого й не побачили би, так як реформаторські церкви мають дуже просте вбрання в середині.360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360citiesДжерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Сюрте
https://castles.com.ua/strumkivka.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Закарпаття, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments