m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Рахиня (Долина). Дерев'яна кірха. Руїна.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Рахиня - село Долинської громади Калуського району Івано-Франківської області України. Тут стоїть святиня, яка на межі руйнації.
Споруда офіційно зараз належить римо-католицькій громаді Долини. Місцеві кажуть, кірха давно б завалилася, якби не горіх, який її зупинив і притримує якимось чином. Вона насправді доживає останні дні. Ніхто не знає, коли завалиться, і який її вік.

В інтернеті про неї нічого нема. З сайту вікіпедії можна дізнатись що в селі на 1880 рік проживало  176 римо-католиків, а також що проживало 34 поляки та 164 німці. Старший чоловік - пан Михайло, що живе поруч каже, що вік споруди більше 90 років та офіційно вона зараз належить римо-католицькій громаді Долини (на балансі).Декілька разів приїжджали люди з ідеєю реставрації, їхали назад і вже не поверталися для реалізації. Місцеві хочуть її розібрати і поставити капличку, але фахівці не дають, бо треба тоді робити автентичну.Краєзнавець з Калуша Андрій Костишин каже що всередині пустка, запах трухлявілих дощок. Вона  давно б завалилася, якби не дерево поряд з нею, яке зупинило її падіння і притримує якимось чином. А колись сюди сходилися вірні всіх конфесій. Прямо в Цьоклера.На прикінці ХІХ - почтаку ХХ століття німці в Рахині, за українцями, були другою за чисельністю національністю. Скоріше за все вони були віри лютеранської та мабуть, саме вони ї побудували цю кірху. Коли ми знимкували вмираючу святиню, біля нас притормозила іномарка, з якої донеслось - тільки не пишить про неї зараз, бо ща вибори. А після - ми її відремонтуємо.

ща пара кадрів з сайту vikna.if.ua


Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Рахиня
https://vikna.if.ua/news/category/dl/2018/07/26/87804/view


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments