m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Іванівці. Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1822.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Іва́нівці — село Коломийського району Івано-Франківської області.
У податковому реєстрі 1515 року в селі документується 4 1/2 ланів (близько 112 га) оброблюваної землі. Зараз Іванівці, невелике за площею село, яке має всього 12 280 м² (12,28 км²). На території села протікають три річки: Прут, Товмач і Перекіпець.На місці, де стоїть теперішня дерев'яна церква, на карті 1783 року вказаний цвинтар. Перша в історії Іванівців церква постала у 1822 році і збереглася до тепер. Інтер'єр церкви розмальований у 1867 і 1889 роках.

Була філіяльною парафіяльної церкви в Товмачику. Ремонтована зовні на зламі 1990-х - 2000-х років.  Пізніше стіни церкви оббили пластиком, так само оббили і дзвіницю. У користуванні православної громади, належить до пам'яток архітектури місцевого значення.Іванівецька церква розташована в південно західній частині села, навпроти цвинтаря, в оточенні дерев. В плані одноверха церква утіорює довгий хрест завдяки дуже розбудованому бабинцю.Приземиста, її відрізняють чотири високі ліхтарі з маківками на гребенях дахів. Рівноширока захристія прилягає зі сходу до вівтаря. Стіни над опасанням оббиті пластиком, вікна також замінили пластиковими.

До церкви ведуть декілька входів, на стіні біля дверей північного входу до нави намальовані двоє святих. Дзвіниця дерев'яна двоярусна (другий ярус під пластиком) стоїть зі сходу від церкви.360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


На сьогоднішній час пластик зняли і оббили металопрофілем, вікна поміняли на пластикові, а оригінальні старовинні зруби оббили фальшбрусом.

2014. Фото Ігор Пунда.Джерела:
http://decerkva.org.ua/fra/ivanivtsi.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Іванівці_(Коломийський_район)
https://www.pslava.info/IvanivciS_CerkVozdvyzhennja,198775.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments