m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Болехів. Ратуша, православна та римо-католицька церкви та синагога.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Пройдемось містечком. Першим буде ратуша та жилий будинок поряд з нею.

Міська ратуша Болехова в нинішньому вигляді споруджена в 1863 році, хоча закладена була ще в XVIII столітті. Магдебурзьке право Болехів мав з 1603 року згідно привілеї, наданої польським королем Сигізмундом III. Міський магістрат тут розташували на розі центральної площі. Невелике елегантна будівля Болехівській ратуші має годинну вежу з фігурним верхом. Нещодавно ратушу реставрували, на часовий вежі встановили нові куранти роботи сучасного львівського майстра А. Бурнаева.

старий житловий будинок
Православна церква Святих жінок міфроносиць.
Побудована 1880-1909 роках на кошти громади на місці старої дерев’яної церкви ХVII століття. Хрестоподібна, цегляна, трьохкупольна. Іконостас чотирьохярусний, з об’ємною різьбою виконананий в традиційно українсько-візантійському стилі. Дзвіниця побудована 1992 року.

Будівля великої синагоги в Болехові побудовано в 1789-1808 роках. До Другої світової війни більше половини населення Болехова становили євреї, але майже всі вони були знищені нацистами. У радянські часи приміщення синагоги використовувалося як клуб. Зараз будівля в аварійному стані та руйнується, її впритул забудували та фактично з фасаду її вже не видно.Римо-католицька церква Успіння Пресвятої Діви Марії в Болехові побудований в 1820-х роках на місці старого храму, що існував з XVI-XVII столітті. Перша церква була дерев'яною. На її місці в 1730-38 роках побудували новий храм, однак через інженерних прорахунків він зруйнувався. Нинішній церква в стилі модерн в радянські часи була закрита, використовулась як спортзал, потім котельня. У 1994-2000 роках відреставровано. Належить католицькій громаді міста Болехова.


ну і облетим Болехів коптером та поглядим на нього з небес...
І трошки архівного...

собор ще без куполів
Пейзаж з Болехова в Галліції. Фредерік Паутч.


Джерела:
http://www.doroga.ua/pois/Ivano-Frankovskaya/Bolekhov/2955
https://www.etoretro.ru/search.htm?search_keywords=болехов&submit=Найти
https://polona.pl/search/?query=Bolech%C3%B3w&filters=public:1Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, костел, погляд з землі, погляд з небес, ратуша, синагога, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments