m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Тисів. Церква Введення Пр. Богородиці у Храм. 1867.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Збудована у 1867 році замість дерев'яної церкви з 1785 року  збудованної на місці згорілої попередниці. Вона відразу була і гарніша, і вища, і цікавіша за горішню. Висока, по-справжньому струнка - ці пропорції збереглися і сьогодні, але поруч з новою мурованою махіною нівелюються, програють її масштабам.

Канонічна візитація відбулася у 1909 році. Перебувала під патронатом уряду. Коли зводили на старому церковищі новий мурований храм, стару Введенську церквицю вирішили зберегти - її акуратно розібрали по дощечці і перенесли на нове місце, поруч з новою храміною-махіною.

Як би старенька деревяна церква в Тисові не тягнулася до похмурого карпатського неба високою маківкою з хрестом, все одно завжди буде програвати молодшій, але набагато більшій мурованій церкві, яка так і хоче немов зіштовхнути стару з пагорба у центрі села. Але та, яку будували ще в позаминулому столітті, тримається...

Їй пощастило, що не бачили стіни нестерпного пластику, дзеркальної бляхи чи іншого непотребу для дерева, але не дуже пощастило з прибудовами і надбудовами - треба ж якось збільшувати площу коли вірних стає більше...

Дві деталі, які запамяталися: маленький дзвін, накритий дашком, встановлений на гребені даху бабинця (при стіні восьмерика нави) і широкі, зубчасті випусти вінців зрубів бічних рамен і вівтаря. Можливо, ще профіль дахів церкви, які повторюють профіль верху над навою...

360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


Зараз, розповідають, мріють облаштувати у церквиці музей . Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ.

Вигляд на початку 1930-х років. З "Українські деревляні церкви", М. Драган.


2013


2019. Фото Андрія Сенька.Джерела:
http://decerkva.org.ua/fra/tysiv.html
https://www.pslava.info/TysivS_CerkDolishnja,198690.html
https://castles.com.ua/tysiv.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, іконостас
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment