m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лисовичі. Церква Богоявлення Господнього. 1755 (1712).

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Завдяки історії парафії Покрови Пр. Богородиці у сусідньому селі Баня-Лисовицька відомо, що дерев`яна церква в Лисовичах датована 1712 роком (дані з настінної охоронної таблиці).Правда, більш достовірною датою зведення існуючої деревяної церкви вважається 1755 рік. Кажуть, що дерево на будівництво церкви дала місцева поміщиця. Дзвіницю збудували надбрамною.Під час ремонту 1975 року, знайшли Антимінс 1710 року, тому, можливо, що церква постала раніше або ж Антимінс походить з попередньої дерев'яної церкви.

На хвилинку зазирнем до нової, та перейдемо до старої церкви...
Очевидно, що після другої світової війни церква не була зачинена, адже у 1974 році прот. В. Путятицький прийняв діючу парафію у селі Лисовичі від свого попередника о. Петра Кишки. Протягом 1975-1978 років провели зовнішній і внутрішній ремонти церкви, підключили до неї електроенергію.

зайдемо до старої церкви...
На початку 1990-х років на одвірках вхідних дверей до церкви було видно сильно пошкоджене зображення Юрія Змієборця. 22 січня 2012 року у селі святкували 300 років дерев'яній церкві.

Сьогодні її вважають найстарішою серед діючих(?) дерев'яних церков на Стрийщині (серед недіючих найстаріша у Стрілкові). З 2012 (або 2013 року) почали ремонт гонтової покрівлі. Церква в користуванні громади УГКЦ. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в південно східній частині Лисович, на рівній ділянці, за 30 м. на південь від мурованого храму св. Дмитрія. Стара церква тризрубна триверха, на дубових підвалинах.

кажуть - це портрет фундаторки храму...


Складається з ширшого квадратового зрубу нави і вужчих гранчастого вівтаря і майже квадратового бабинця. До нього з заходу прибудований рівноширокий присінок, а до вівтаря з півдня - ризниця. Церкву оточує піддашшя на випустах вінців зрубів.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками, у стінах нави влаштовані по два вертикальні бруси жорсткості. Всі три зруби завершують четверики з одним заломом, на які поставлені восьмерики (над навою більший) вкриті пірамідальними верхами, які вінчають маківки.360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


Бароковий арковий іконостас зберігся майже повністю. Дасть Бог, збережеться і творець цієї краси — наш упосліджений, але нескорений народ. Найприємніший факт - усі покриття дахів гонтові!

І трошки архівного з cerkva.org.ua та pslava.info...

Рисунок церкви і дзвіниці. Автор Карл Раабенгофер, 6 серпня 1918 року. з www.zbruc.eu


1937. З книги "Українські деревляні церкви" М. Драгана


\

План церкви, поч. 1990-х рр., з книжки "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині", Роман Сулик


Фото церкви, очевидно, після 1990 р. З www.orthodox-lviv.narod.ru.


2013. Ще не всі дахи під новими гонтами. Фото Ігор Пунда.


2014, Ірина Кічатова.Джерела:
http://decerkva.org.ua/lysovychi.html
https://www.pslava.info/LysovychiS_CerkBogojavlinnja,242782.html
https://parafia.org.ua/UCA/usi/halytska/lvivska-oblast/row5/bohoyavlenska-tserkva-tsentralna-hrupa-ta-dzvinytsya/Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, іконостас
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment