нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Відомо, що в цьому селі церква існувала вже на початку XVI століття. Громада замість старої церкви на початку XVIII століття збудувала нову церкву, з дерева. Очевидно, ця церква стала жертвою вогню, бо наприкінці XVIII століття постала наступна дерев'яна церква, яка проіснувала до 1861 року, коли згоріла.














Вже за чотри роки була збудована сучасна дерев'яна церква, яка цього ж року (1865-го) була посвячена. Незабаром у ній встановили іконостас, а у 1880-х роках стіни і дахи покрили бляхою (за іншими данними до 1930 року церква була покрита ґонтою). В наш час церква в користуванні православної громади. Пам'ятка архітектури місцевого значення.












В 1937 році – церква повністю по новому розписана художником Павлом Запорізьким. У 1983 році – зусиллями громади поновлено іконостас та поставлено паркет. В 1989 році – відбулось перекриття церкви та дзвінниці алюмінієвою бляхою з чеканкою. У 1990 році – завершено реставрацію та відбулось освячення Храму. В цьому ж році закупили церковний дзвін вагою одна тонна. В 1991 році – навколо церкви викладена тротуарна плитка.












У 1993 році – початок будівництва резиденції, яке завершили 1996 року. В 1995 році завершили будівництво кам’яної церковної огорожі, що тривало близько 3-х років. 1996 року – на церковному подвір’ї викопали криницю.
В 1997 році – розпочато будівництво Каплички на честь 2000-ліття від Різдва Христового. У 2000-му році вона була освячена.

















З 2001 року Храм опалюється водяним опаленням, яке подається з новозбудованої котельні (2006 року). 2008 року – стараннями громади збудовано церковну вартівню. У 2013 році – повністю відремонтовано фундамент під усією церквою та обставлено його декоративним каменем.

















Дерев'яну церкву зможете побачити в центрі села, на захід від цвинтаря. Довжелезна хрещата в плані триверха святиня, яка стала такою після розбудови бабинця і прибудови до вівтаря рівноширокої захристії. Крім того, з заходу до бабинця і з півдня до нави прибудовані зашклені ганки. Як часто є на Прикарпатті, стіни над опасанням суцільно оббиті карбованою бляхою.









Маківки церкви вінчають оригінальні ковані хрести. На північний схід від церкви збереглася дерев'яна дзвіниця на три яруси, з прибудовою до першого ярусу. Більша половина зовнішніх стін дзвіниці під бляхою.
















Джерела:
http://decerkva.org.ua/fra/vel-kliuchiv.html
https://kolomija.com/114-hram-sv-paraskevi-serbskoyi-s-velikiy-klyuchv.html
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проекту на:
Patreon
Telegram
Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

найпрофесійніший сервис DJI в Україні

та

хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))