m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Дебеславці. Церква Св. Миколи. 1862.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Дебеславці — село Коломийського району Івано-Франківської області. Вперше в історичних джерелах Дебеславці згадуються 5 березня 1453 року. Згадуються 8 вересня 1461 року в книгах галицького суду. У податковому реєстрі 1515 року документується відсутність сплати податків у селі.

Спустошували місцеву людність татари, десь тут була юрта їхнього хана, або навіть його маєток, звідси й назва одного з присілків Ганнів (Ханнів). Під час національно-визвольної війни українського народу 1648—1654 pp. селяни Дебеславців разом з козаками оволоділи місцевим замком.

Про існування церкви в Дебеславцях вказує Катедратик Львівської єпархії за 1680 рік. Ймовірно, дана церква стояла біля тодішнього цвинтаря. Наступна церква з дерева постала в середині XVIII століття на новому місці. Згоріла у 1861 році.

На її місці у 1862 році збудували і в 1865 році посвятили нову дерев'яну церкву — Св. Миколи. Була парафіяльною. В радянський час постійно чинна. Пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні греко-католицької громади. Поруч триває опорядження нової мурованої церкви.Стара церква розташована посеред села, недалеко цвинтаря. Хрещата, одноверха, в якій захристія з вівтарем вкрита спільним дахом. Є два входи - з заходу і півдня. Ймовірно, зовнішній вигляд церкви не змінився ще з 1990-х років.

Коли церква була вкрита бляхою — невідомо. Невелика дерев'яна двоярусна дзвіниця стоїть з півдня від церкви. Поряд зі старою церквою зведено нову, кам'яну.

360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360citiesДжерела:
http://decerkva.org.ua/fra/debeslavtsi.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Дебеславці
https://dzerkalo.media/news/vikami-visochiyut-po-toy-bik-prutu-slavni-debeslavtsi-spetsproekt-poihali-na-blijchi-selaЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment