m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Дубівці. Церква Успіння Пресвятої Богородиці. 1776.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Церква Успіння Пресвятої Богородиці — чинна дерев'яна церква з дзвіницею в селі Дубівці Кіцманського району Чернівецької області, яке розташоване на лівому березі річки Прут. Комплекс дерев’яних споруд розташований на відкритому рівному місці в центрі села і є його домінантою. Складався з Успенської церкви, дзвіниці та огорожі з монументальною вхідною брамою під ґонтовим дахом. Нема вже гонта, та й бляха, шо псує всю красу, вже теж втомилась.

На охоронній таблиці пам'ятки архітектури (до речі, національного значення!) вказано, що Успенська церква походить з 1775 року, а вже у 1782 році вона була перебудована, про що свідчить надпис над дверима в бабинці. Вона розташована в центрі села і є його домінантою. За місцевою легендою церква була перевезена у Дубівці з сусіднього правобережного села Глиниця.

Цікаво, що муровану церкву в Глиниці датують 1776 (інші дані - 1786) роком. Отже, з датами обидвох церков виходить плутанина, бо не могли вони бути зведені практично в той самий час в одному селі Глиниця. Можна припустити версію, що мурована церква з Глиниці зведена пізніше (у ХІХ ст.) за дерев'яну, яку після будівництва нової могли перевезти в Дубівці.Церква Успіння Пресвятої Богородиці — один з найбільш ранніх зразків буковинського варіанту тридільного одноверхого храму, будівництво якого частина авторів пов'язує навіть з XVII ст. Цей храм тризрубний, але на відміну від церков «хатнього» типу вони мають купол над центральним зрубом. Успенська церква в Дубівцях є типовим зразком церков такого типу.
360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


Єдина відмінність рубленого перекриття Успенської церкви від аналогічних конструкцій у буковинських храмах хатнього типу полягає в помітному збільшенні його висоти та посиленні вертикалізму пропорцій усіх без винятку елементів. Нава ширша за вівтар і бабинець, освітлена з обох боків двома подвійними прямокутними вікнами.Верх над навою має два заломи: нижній — чотиригранний, верхній — восьмигранний шатровий з декоративною главкою. Стіни церкви оточені широким опасанням, яке спирається на високі фігурні консолі, що утворюють випуски колод з першого нижнього вінця.

нам не пощястило попасти до церкви, але завдяки сторінки церкви в фейсбуку та сайту parafia.org.ua ми можемо зазирнути в середину...
До комплексу церкви Успіння Пресвятої Богородиці входить дерев'яна двоярусна квадратна в плані дзвіниця, розташована на захід від церкви. Точна дата її спорудження у джерелах не зазначена, проте аналіз архітектурно-художніх, пропорційних та конструктивних особливостей дає змогу стверджувати, що її зведено водночас із храмом, чи трошки пізніше.

Будівля належить до традиційного в Україні типу двоярусної дерев'яної дзвіниці, 1 -й ярус якої становить квадратний у плані зруб, а 2-й — ажурна аркада-галерея з невисоким чотирисхилим наметом у завершенні.

трошки архівного від castles.com.ua та pslava.org
1986


1973


план церкви

Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_Успіння_Пресвятої_Богородиці_(Дубівці)
http://decerkva.org.ua/che/dubivtsi.html
https://www.pslava.info/DubivciS_CerkvaUspinnja,259717.html
https://parafia.org.ua/UCA/church/uspenska-tserkva-19/
https://www.facebook.com/groups/270072570132011/
https://castles.com.ua/dubivci.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на стронки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Буковина, Чернівеччина, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment