m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Вікно. Палац де Зотте. 1809.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Назва села ВІКНО (стара назва «Окна», Заставнівський р-н, Чернівецька область, 1,5 тис. мешканців), походить від слова «вікниця», яким називають плеса води серед заростів осоки, що не замерзають узимку. В історичних джерелах Вікно вперше згадується в 1591 році під назвою Мартинівка.

палац сховався за деревами, які щільно насаджені навкруг від нього...


шо би роздивитись його, треба підійти майже до нього самого...


і все одно з деяких сторін дерева і їх крони будуть заважати вашому погляду


Знамените Вікно, передусім, романтичним палацом де Зота (інші назви – палац Зота, замок Вільбур). Палац побудовано у 1809 році власником великого маєтку у Вікні відставним капітаном-бароном де Зотте у романтичному західноєвропейському стилі.

"класичний" ракурс палацу...


Палац оточує заснований у 1860 році парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, в якому ростуть 28 видів рідкісних дерев, серед яких такі реліктові, як гінкго, платан та дуби віком понад 250 років. Є навіть романтична «Алея закоханих». Палац відверто стилізований під середньовічну замкову архітектуру. Головний фасад має арочну галерею з широкими отворами. Галерея першого поверху доповнюється аркою-проходом у першому ярусі побудованої над кутом квадратної башти з зубчатим завершенням.За радянських часів у палаці розміщувався будинок культури, працював кінотеатр, бібліотека, музична школа, різні гуртки. А в році незалежності він опинився в аварійному стані: дах тріснув, центр унікальної ротонди завалився. Лише у 2006 році український уряд виділив району субвенцію на відновлення пам’ятки до святкування її 200-річчя.

До свого ювілею палац викрашений у рожевий колір, і на думку цінителів архітектури, втратив свій середньовічний вигляд. Більшість літературних джерел розповідає, що палац у Вікні – єдиний приклад такого роду споруд, що залишився до цього часу на Буковині, але це не так: подібні палаци (а подекуди і більш оригінальні) є на Кіцманщині та у Сторожинецькому районі.

Будівля цегляна, обштукатурена, асиметрична в плані, двоповерхова. Ускладнен вигляд лицьового фасаду. Грані кутового еркера переходять в площину завершеного щипцями ризалита. Відступаюча вглиб арочна галерея першого поверху доповнюється аркою-проходом в першому ярусі поставленої над кутом квадратної вежі, зубчасте завершення якої височіть над усім будинком.

Мальовничість підсилює різноманітний ритм вікон. Більш просто вирішені бічні і парковий фасади. Первісне внутрішнє планування не збережене. Складна композиція і різноманіття обсягів надають будівлі романтичний вигляд, стилізований в формах середньовічної замкової архітектури. Пам'ятник представляє особливу цінність як єдине збережене на Буковині цивільне спорудження початку XIX в.

Декілька старих фото від castles.com.ua та pslava.info
1898.


Палац Зота у Вікні у 1917 р.


1986. Пам'ятники містобудування і архітектури УРСР.


Червень 2008 року. Фото І. Пустиннікової
Джерела:
https://andy-travel.com.ua/vikno
https://www.pslava.info/ViknoS_PalacZota,259247.html
https://castles.com.ua/vikno.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на стронки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Буковина, Чернівеччина, палац, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment