m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Шутроминці. Занедбана римо-католицька церква.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Шутро́минці — село в Україні, в Товстенській селищній громаді Чортківського району Тернопільської області. Розташоване на річці Криниця (неподалік від її впадіння у Дністер) на заході району за 35 км від районного центру Заліщиків. Перша письмова згадка — 1392 (1493) рік.
Діяли українські товариства «Просвіта», «Луг», «Сільський господар», «Союз українок», «Рідна школа» й інші, кооператива.За переказами, назва села пішла з часів татарських набігів. Татари йшли від замку до замку, знищуючи все на своєму шляху. Посилення знаходилося між замками у Червоногроді та Язлівці, тому село перенеслося на південь, ближче до Дністра (звідси — шатро мінці). Інша версія назви села від прізвища власника млина Шутермана, якого разом з родиною і млином забрала велика злива. У селі з незвичайним успіхом діяло між обома війнами товариство тверезості і відділ товариства «Відродження». Молодь перестала курити, не зважаючи, що в селі вирощували на власних полях тютюн, не вживали алкогольних напоїв. До 1939 року діяла рільнича фундація і дослідна станція. З тих пір село славиться високою культурою землеробства.

вхід до склепу...
На околиці села є римо-католицька церква з червоного тесаного каменю. В якому році повстала та під яким чином вона була освячена — не відомо. За радянським часом скоріше за все була закрита і не працювала. Судячи з сусідніх будівель використовувалась як складське приміщення.

виходимо знову на вулицю та переходимо до середини храму...
Входів до церкви два і обидва бічні. Посередині притвору розташовані витончені гвинтові сходи що ведуть на хори. В середині храму ні розписів, ні лепнини, чи то так будо отродясь, чи пороблено атеїстами — теж не відомо. Тільки а алтарній частині є два лепних круга над входами до захристя і це все з прикрас храму.Під храмом є склеп, на всю довжину церкви, з двох приміщень (менше під алтарною частиною), в якому, як балачать, колись зберігались останки польських магнатів. Яких, скільки та коли поховані — не відомо, але ніш для трун аж 12 штук. То повинна була бути чи велика сім'я, чи декілька родин.Дах храму з кожним днем вмирає і починає обсипатись до полу, над алтарною частиною фактично половини його вже нема, а в середній частині не озброєним оком можна бачити деградацію своду.

360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360citiesКажуть, що рішенням Івано-Франківського відділення Всеукраїнської громадської організації — «Українське реєстрове козацтво» (причому вони до Тернопілля?) приміщення костелу буде відреставроване і осв'ячене як козацька каплиця. Маю надію, що спасати будуть не булатом з цибулею, а збережуть автентичність. Но, знаючи як воно буває, надії на це мало...

весна 2020. фото з wikimapia від Aleksandr GudymaДжерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Шутроминці
https://wikimapia.org/#lang=en&lat=48.829003&lon=25.543277&z=16&m=w&search=shutromintsy


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопілля, костел, погляд з землі, погляд з небес, руїна, склеп, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments