m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Антонів. Церква-каплиця. 1934-1936.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...На відвідування цієї церкви-каплиці наштовхнула зовсім маленька стаття на сайті castles.com.ua.
Відомо про неї зовсім мало - місце розташування Тернопілля, Чортківський район, побудована незадовго до Другої світової війни в 1934-1936 роках, може бути дітищем Т.Обмінського, можна віднести до типових римо-католицьких церквов-каплиць.Скільки вона прослужила за своїм призначенням - невідомо, але знаючи політику радянської держави, швидше за все не довго. Далі дамо пряму мову пані Пустинникової, аж надто смачно вона описала цю пам'ятку в своїй статті ......Про костел в Антонові мені розповіла Соломія Рожко - вона теж багато мандрує Україною.
Шикарна знахідка: несподівана гра в кельтику серед вкрай скромного антуражу віддаленого від траси села. Вміли ж, розуміли - краса була фактором, гармонію з терезів не скидали......Монументальна іграшка виглядає у Антонові якимось НЛО чужих світів: все інше аби було, просто-скромно-дешево-і_так_зійде, а за наступним деревом, вже десь на фоні полів-ланів-колосків - раптове БАЦ. Привид з іншого, кращого світу, сам вже мертвий, з пустими зіницями колись різнокольорових очей-вітражів - але все ще присутній......Казала місцева бабуся, роки три тому приїздив з Польщі священик, обіцяв посприяти коштами на реставрацію. Але ж знаєте, як це може бути: черепицю скинуть, "бо стара", поставлять нову, насичено-синю; сигнатурку повалять, бо мало шо, ще впаде; вікна просто засклять (аби не металопластик вставили), потім придумають громаду, котрій костелик конче потрібний під церкву, вгатять купол і тамбур - і буде саме так, як подобається: черговий шанхай, покруч і виродок...

Але швидше за все її чекає доля більшості нашої архітектурної спадщини - руїни і тлін, бо як каже “пересічний українець” - це не наше, воно польське (католицьке, єврейське, панське, e.t.c.). Але хто знає? Дуже хочеться помилятися на цей рахунок.

360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


Джерело:
https://castles.com.ua/antoniv.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: architecture, church, exterior, flight, heritage, historic, old building, religion
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments