m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Негровець (Верхня Колочава). Церква Св. Архангела Михайла (XVIII століття - 1818 рік).

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Не́гровець (угорська назва — Felsőkalocsa, словацька — Negrovec)  — село в Закарпатській області, Міжгірського району. Розташоване за 20 км від Міжгір'я, над селом підноситься гора Негровець (1707,3 м). Перша згадка про село — 1463 р. Населення: 2231 чоловік. Колишня назва — Верхня Колочава. У 1657 році село було знищене польськими військами.
Найцікавіша споруда села, яка зустрічає всіх, хто прямує з Синевира,— шпиляста дерев'яна святиня — Церква Св. Архангела Михайла (1818 р).

2015


2020
2011. фото з сайту travelua.com.ua.


2013. фото з сайту sobory.ru


2009 фото з сайту derev.org.u


2013. фотоз сайту wikipedia.org


2020
2015


Церква Михайла являє собою один з найкращих зразків храмів з баштами. Первісно зведена ще у XVIII ст. в іншому місці. Датується за написом на дверному обрамленні. Спочатку побудована в урочищі Потік, триверха бойківського типу. За іншою версією, церква була в селищі Ясеновець, що був зруйнований через величезний зсув гори її довелося переміщати. Від початкового періоду збереглися зруби стін і каркас нижньої частини вежі. У 1818 році її перенесли на теперішнє місце в центрі села. Тоді ж її перебудували, в результаті церква отримала існуючі сьогодні форми.

надпис над входом


всередині церква осучаснена, тому цікавого тут фактично нема...
здавнини зберігаються старовинні церквоні книги...


2015
Стара церква з високом гострим шпилем стоїть при дорозі на пагорбі в південній (долішній) частині села, біля мосту через р. Теребля. Дерев'яна, зведена з ялинових брусів, стіни вище піддашья і покрівлі покриті дранкою, вежа і шпиль - дубовим лемешем. До пятістенного зрубу нефа і бабинця із заходу прибудована нижня частина першого ярусу галереї. Верхня частина першого ярусу галереї і її другий ярус з аркадою каркасної конструкції.

все саме цікаве знаходиться в новозбудованій церквиці-каплиці, от же - поїхали...
Східний обсяг прямокутний, вужчий, ніж інші частини в плані. До високого даху нефа і бабинця примикає нижчий двосхилий. Над бабинцем влаштована квадратна в плані каркасна дзвіниця з подсебітьем і аркадою голосників під четирехскатной шатровим дахом, що переходить у високий шпиль. Оточена піддашьєм, що спирається на випуски вінців зрубу. Неф перекритий коробовим склепінням, східний об'єм - трапецієподібним в поперечному перерізі зрубним, над бабинцем влаштовано плоске перекриття з виходом на хори у західній стіни нефа. У пам'ятці збереглася декоративна різьба XVIII століття.

У будівництві Михайлівської церкви явно відчувається досвід майстрів, які створили зразки готичного дерев'яного зодчества Марамороша. Силует будівлі як би виростає з високого пагорба та чітко вимальовується на тлі масиву гори Негровец.

На північний захід від церкви побудована двох'ярусна, квадратна в плані, каркасна дзвіниця. Навколо нижнього ярусу влаштовано піддасися, зашите вертикально дошками. Верхній ярус з відкритою аркадою голосників покритий чотирьохскатним шатровим дахом з чотиригранним ліхтариком. Покрівлі дзвіниці покриті дранкою.Влітку 2009 року до старовинних церкви і дзвіниці додалася ще одна вручну збудована дерев'яна церковця. Її поставив церківник Дмитро Ворон разом з помічниками спеціально для того, щоб розмістити в ній старовинний іконостас, адже інтер'єр старої церкви осучаснили для потреб парафіян.360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


Майстер добре розрахував оптичне сприймання декоративного монументального живопису, тому одягнув своїх апостолів в яскраві сині, червоні, зелені, жовті та білі одежі, великі плями яких розміщені за певним ритмом. Служат тут рідко, в очікуванні реставрації, або хоча б консервації, використовується як виставковий зал для туристів і є супер привабливим місцем для відвідування.

трошкі архівного...
1970. Гоберман Д. Н. Памятники деревянного зодчества Закарпатья.
1973. Логвин Г.Н. Украинские Карпаты. 1973


1976. Макушенко П. И. Народная деревянная архитектура Закарпатья. 1976


1985. ПГА.


2000. Сирохман М. Церкви України Закарпаття.
Нагадую контакти які Вам будут будуть корисні:
допомога та супровід в відвідуванні - Василь Глеба


проживання або ночівля, сніданок-обід-вечерю-бар - “Корчма в Колочаві. Жандармська управа”
Джерела:
http://decerkva.org.ua/zak/negrovets.html
https://sobory.ru/article/?object=21023
https://uk.wikipedia.org/wiki/Негровець
https://kolokray.com/f/negrovets-tserkov-arhangela-mihaila-xviii-xixvv-.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Свято-Михайлівський_храм_(Негровець)
http://www.derev.org.ua/zakarp/nehrovets.htm
https://www.travelua.com.ua/ukraine/zakarpattya/mizhgirskij/negrovec.html
https://ru.wikipedia.org/wiki/Негровец#/media/Файл:Negrovets_cerkva.jpg
https://www.pslava.info/NegrovecS_CerkSvMyxajilaNyzhnja,116925.html
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Negrovets_cerkva.jpg
https://www.travelua.com.ua/ukraine/zakarpattya/mizhgirskij/negrovec.html
http://www.derev.org.ua/zakarp/nehrovets.htm
https://www.pslava.info/NegrovecS_CerkSvMyxajilaNyzhnja,116925.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Закарпаття, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, ікони, іконостас
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments