m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Богородчани. Римо-католицька церква Відвідин Пресвятої Діви Марії. 1742-1761.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Римо-католицька церква Відвідин Пресвятої Діви Марії — візитна картка Богородчан.
1691 — тодішня власниця містечка Констанція з Трусколаських Потоцька, вдова великого підскарбія коронного Домініка Потоцького, запросила до краю монахів Домініканського ордену. У цей час було збудовано попередній дерев'яний храм з кляштором.

1741 — архієпіскоп львівський Игнатій Віжицький дозволив новому дідичу Богородчан Йосипові Потоцькому споруджувати на місці старого храму новий, мурований.

1742-1761 — будівництво мурованого храму у романському стилі, почали будувати палати з келіями для духівницьтва (зараз тут музична школа), низьку споруд господарського призначення Також була викопана криниця.360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


1762 — закінчено добудову монастирських 13 келій. Вони мали форму замкненого чотирикутника з внутрішнім двориком та господарських споруд. На подвір'ї був посаджений сад та оранжерея. По периметру монастирскі будівлі були обнесені високою цегляною стіною.У Богородчанському храмі зберігалась чудотворна ікона Богоматері (на лівій руці вона тримає дитину, у правій — скіпетр), яка охороняла богородчанців від лиха та нещастя, додавала сили та наснаги. Розміри ікони - 110 на 76 см, вона написана на полотні. Прочани йшли і йшли в сподіваннях на диво, дерев'яного костелу було для всіх замало.

Богородчанська ікона що зберігається в Корбелові


паркет скоріше за все - радянський, коли тут була концертна зала...
1751-1761 — Катерина Коссаковська з Потоцьких — дружіна Станіслава, більш відома як “пані каштелянова” обдарувала монахів значними земельними наділами (58 моргів — 34 га) у сусідніх селах, підданими людьми ти коштами.

1775 — освячення храму львівським архієпископом на свято Благовіщення.
1783 — храм закрили на деякий час із секуляризаційними реформами австрийського цісара Йосипа ІІ. Згодом відновили за сприянням архієпископа.В середині ХІХ ст. Богородчани та околиця перейшли у власність графа Рудольфа Стадіона. В ті часи поселення, де проживало понад 4 600 чоловік (з них 43 % - євреї), було садибою староства.
Друга половина 19 століття — у монастирі було 2 отці та 1 монах, діяла тривіальна школа.
1904-1905 — церкву грунтовно перебудовано і реставровано.1916-1918 — будівля зазнала значних руйнувань в часи Першої світової війни, зокрема високі вежі храму. Австрийці та росіяни конфіскували 3 дзвони.

а ще тут є підземельне приміщення, вхід до якого колись був не тільки з вулиці з боку храму, а і з середини. Зараз, з середини, він закритий скоріше за все радянським паркетом (з часів коли тут була концеркна та виставкова зала).

Ймовірно тут були крипти з похованнями, але зараз, таке відчуття, що насипано не менш ніж метр землі, яка частково залита водою до 10-15 сантиметрів. Поки що критичних наслідків від її перебування не багато, но час йде і він не спріяє збереженню пам'ятки.


1928-1933 — за сприянням громади містечка та римо-католицької єпархії святиню було відновлено. Після реставрації в архітектурному плані храм зазнав деяких змін та набув сучасного вигляду з ранньобароковими та ренесансними рисами.

схоже на плиту з труни...


вода, вода, вода - тут її дуже забагато...
1918-1939 — частину кляштора орендувала поліція, комунальна ощадна каса та каса Стефчика.
1941 — мала відбутись папська коронація образу Матері Божої яка знаходилась в храмі.1947 — о. Каєтан Косятий, у зв'язку із утвердженням радянської влади в Галичині, вивіз до Польші чудотворну ікону Богоматері та деяке інше майно. 30 років образ переховували в кляшторі в польському (а колись - українському) місті Ярослав. Згодом, у 1974 році святиню помістили в головному вівтарі дерев'яного Домініканського костелу в Корбелові біля Жівця шо в Польші, де вона зберігається і зараз.360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities1947 — палати використовувались як місце зберігання зерна. Згодом передані музичній школі.
1948-1980-і — в храмі знаходився магазин зерна, згодом концертний та виставковий зали.
1991-2020 - в будівлі церкви діяв православний храм Петра і Павла, який в 2019 році перейшов до ПЦУ. 12 липня 2020 року, храм Відвідин Пресвятої Діви Маоії був переданий у користування римо-католицькій громаді селища. Освячення храму проводив митрополіт Львівський Мечислав Мокшицький.

трошки архівного...
1906


1907


1916


1919
1923
У вересні 2016 року, в Корбелові виготовили копію "чудотворного" образу і відправили на Прикарпаття - на замовлення греко-католиків з Богородчан і вона була встановлена в церкві св. Ивана Богослова.
З інформації від нашого читача С. Каліберда:
Інвентарний опис 1773 р. свідчить, що в «костьолі були дві незакінчені вежі: в одній були два дзвони, а в другій – міхи до органа. На хорах був справний орган». В кінці ХІХ ст. у костьолі був орган фабрики Яна Слівінського. У 1932 році за 2000 злотих був закуплений орган з костьолу Марії Магдалини у Львові.

1938
1985


2017


Джерела:
https://castles.com.ua/bohor.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_святих_апостолів_Петра_і_Павла_(Богородчани)
https://kresy.pl/kresopedia/bohorodczany/
https://korbielow.dominikanie.pl/klasztor/matka-boza/
https://archiwum.allegro.pl/oferta/drzeworyt-1898-bohorodczany-p-stanislawow-ukraina-i8097936587.html
https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/20538/a06f40979459b620c8a2a359b13a943e/
https://www.pslava.info/BogorodchanySmt_CloisterDominikanciv,198342.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, костел, крипти, монастир, погляд з землі, погляд з небес, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments