m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Браїлів. Римо-католицький храм Пр. Трійці (1852 - 1911). Санктуарій Ісуса Назарянського.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Парафія у Браїлові існувала з 1604 року, її обслуговували оо.-капуцини. 1740 року власник Браїлова Францішек Салезій Потоцький розпочав будівництво найкращого на Поділлі тринітарного костелу, який консекрували 10 липня 1799 року. У 1832 році царська влада віддала костельно-монастирський комплекс оо.-тринітаріїв Православній Церкві. Римо-католики молились у цвинтарній каплиці Преображення Господнього.У 1852 році на старому замковищі розпочалось спорудження сучасного мурованого храму, яке було завершене 1879 року завдяки зусиллям о. Северина Шидловського. Храм консекрував 29 червня 1911 року єпископ-помічник Луцько-Житомирський Лонгін Жарновецький.

Цей храм, як багато святинь нашої держави, закривали два рази: в 30-х і 60-х роках ХХ століття. В 1933 році фігуру Ісуса Браїлівського, про яку ми розповідали в попередній статті, вивезли з храму по наказу радянської влади і до тепер про фігуру нічого не відомо. В 60-х роках у радянські часи в костьолі був цех горілчаних виробів від соко-морсового заводу, а на другому поверсі – клуб.

Лише завдяки щирим молитвам, наполегливості та відвазі парафіян в 1990 році храм віддали вірним. Сьогодні в Санктуарії знаходиться копія чудотворної фігури, освячена єпископом Яном Ольшанським у 1999 році.

Раніше парафію обслуговували дієцезійні священики. У березні 2016 року тут розпочав служіння перший салетин (конгрегация Отцов Миссионеров Матери Божьей с Ля Салет), а офіційна передача душпастирства згромадженню відбулась 19 вересня цього ж року.

1887


1910-1914


1906-1917
Джерела:
https://rkc.in.ua/index.php?&m=k&f=emmss&l=r
http://brailiv.saletyni.org/parish-history/
https://www.etoretro.ru/pic156387.htm
https://www.etoretro.ru/search.htm?search_keywords=Браилов&submit=Найти


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment