m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Середнє. Замок. Ревізія 2020 та панорами.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Исторична справка з видання "Пам'ятники містобудування і архітектури УРСР. - К .: Будівельник, 1985"
ЗАМОК (РУЇНИ), XII в. У XVI-XVII ст. відігравав важливу оборонну роль. З початку XVIII століття поступово втратив своє військово-стратегічне значення, спорожнів і перетворився в руїни. У центрі вимощеного бруківкою подвір'я розташований донжон. Його стіни складені з бутового каменю на вапняному розчині із значним додаванням цем'янки.Лицьова поверхня стін виконана з рядів великих і дрібних каменів що чергуються між собою. Зовнішні кути укріплені тесанимі білокам'яними блоками. Донжон - прямокутна в плані, триярусна споруда, товщина стін 2,5-3 м. Вхід здійснювався на рівні другого ярусу по дерев'яних сходах, що прибирались в разі облоги. У першому ярусі, ймовірно, розташовувалися господарські та оборонні приміщення, житлові знаходилися вище.

Перший ярус складається з двох приміщень, перекритих циліндричними склепіннями, і з'єднаний з другим ярусом білокам'яної гвинтовими сходами, що збереглася фрагментарно. Другий ярус складається з трьох приміщень; в одному з них перебували сходи, що ведуть на третій ярус. Перекриття між другим і третім ярусом плоске на дерев'яних балках. Стіни третього ярусу дійшли до нас фрагментарно.

Замок захищений двома оборонними лініями. Перша включала кам'яні стіни товщиною до 1 м, що оточували замковий двір, з чотирма вежами і подвійне кільце валів і ровів, що заповнювались водою. Друга оборонна лінія була дерев'яною. Разом з валами і ровами замок займає площу 240х210 м.

В'їзд в замковий двір розташований в східній стіні вежі (чотирикутна зі зрізаними кутами в плані). У 1972 році була проведена перша черга консерваційних робіт. Пам'ятник є класичним зразком ранніх замкових споруд середньовіччя.

360º панорами. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


попередні статті про замок тут:
https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/239906.html
https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/240295.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Джерело: [Пам'ятники містобудування і архітектури УРСР. - К .: Будівельник, 1985 г., т. 2, с. 201 - 202Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Закарпаття, башта, замок, погляд з землі, погляд з небес, руина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments