m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Дрогобич. Римо-католицька церква Успіння пр. Діви Марії та св. Варфоломія з неба.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Римо-католицька церква Святого Апостола Варфоломія (Внебовзяття Пресвятої Діви Марії) — храм у місті Дрогобичі Львівської області; давній духовний осередок, взірець архітектури готики та бароко (інтер'єрні розписи) кінця XIV—XVI століть, історико-архітектурна пам'ятка національного значення. Входить до переліку 15 містичних та таємничих храмів України. Одна з найстаріших зі збережених споруд Дрогобича, розташований у середмісті Дрогобича за адресою: вул. Данила Галицького, 12.
Храмове свято — 24 серпня.
Раніше на місці нинішнього костелу розташовувалась дерев'яна церква Пречистої Діви Марії. Однак, у грудні 1392 року король Владислав Ягайло, перебуваючи у Дрогобичі, видав документ про закладення нового мурованого готичного храму, який мав бути одночасно і оборонною спорудою. Збудували храм на місці терему княжого воєводи.При освяченні церква отримала титул Внебовзяття Пресвятої Діви Марії і Святого Апостола Варфоломія. 1511 року Варфоломіївський храм відбудували після значних пошкоджень, яких він зазнав під час нападу на місто татар та волохів 1498 року. Саме 1-а третина XV століття і вважається часом зведення сучасного костелу. Під дзвіницю храму облаштували давньоруську оборонну фортечну вежу дитинця XIII століття.Напади на місто, що супроводжувались руйнуваннями святині, продовжувались і надалі, зокрема у 1594, 1624 та 1648 роках. 1664 року храм частково відновили. Протягом XVII—XX століть перебудовано оборонну вежу на дзвіницю (1739), переобладнано старі та споруджено нові вівтарі, ліквідовано бійниці та понижено дах (1790–1793). Тоді ж, наприкінці XVIII століття до храму була прибудована каплиця.Наступні реставрації дрогобицького храму Св. Апостола Варфоломія здійснювались у 1881—1882, 1906—1913 та у 30-х роках XX століття (зокрема, тоді були відновлені фрески). За СРСР по Другій світовій війні в 1949 році церкву закрили, й розташували в неї склад театрального реквізиту. З 1989 року храм повернено римсько-католицькій громаді міста.2007 року на День Незалежності України, котрий збігається з храмовим святом найстарішої дрогобицької пам'ятки, перед входом у святиню був встановлений і урочисто відкритий величний монумент Папі Римському Івану Павлу ІІ, що на той час став уже третім пам'ятником Івану Павлу II (в Україні в цілому — п'ятим). Серед гостей, що прибули на урочистості були Єпископ Львівський Мар'ян Бучек, римсько-католицькі священики з Жидачева, Гніздичева, Трускавця, представники польської громади Стрия, делегація міської ради польського міста Санока.


24 серпня 2017 року у Дрогобичі відбувся парафіяльний відпуст на честь Св. Апостола Варфоломія та освячення нового головного вівтаря. Ті урочистості, а також Літургію Євхаристії очолив і Слово Боже виголосив єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едвард Кава OFM Conv. Під час Літургії він не лише освятив новий головний вівтар, але й копію образу Матері Божої Кохавинської, що знаходиться в бічному нефі храму. Вівтар, який було освячено того дня зводився впродовж року. Про початок його зведення настоятель о. Мирослав Лех вирішив у липні 2016 року. Роботи були завершені у серпні 2017. Запроектував вівтар о. Лаврентій Іваньчук OH. За роботу над виготовленням вівтаря взялися столярі з Золочева, працю яких очолив п. Андрій Мельник. Церква Святого Апостола Варфоломія в Дрогобичі є пам'яткою архітектури національного значення.

попередні статті 2014 року дивимось тут ====>Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, костел, погляд з небес, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments