m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Перемисловичі. Старовинна цегельня. 1873.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...В селі Перемисловичі, що на Сокальщині ще й досі працює старовинний цегельний завод. Слід сказати, що це не просто завод з виготовлення цегли , а практично, історична пам’ятка Львівщин. На Львівщині ще є дектлька подібних споруд, але їх вік набагато менший ніж у цієї.

карьєр


Згідно архівних джерел, перша згадка про роботу даної цегельні, а саме випікання цегли у печі типу Хоффмана її засновником Олександром Холінкою, згадується ще у 1873 році. Печі Гофмана є представляють серію пакетної обробки печей. Випалювальні печі Hoffmannа є найбільш поширеними печами, фкі використують для виробництва цегли і деяких інших керамічних виробів. Запатентована німцем Фрідріхом Хоффманном для виробництва цегли в 1858 році, вона пізніше використовувалася для випалювання вапна і була відома як піч безперервної дії Hoffmannа.

схема пічи Хофмана...


тут глину вимочують, пресують, замішують, формують у валки і ріжуть на маленькі цеглинки...
Випалювальна піч Hoffmann складається з основного проходу для вогню, оточеного з кожного боку кількома невеликими кімнатами. У кожній кімнаті є піддон цегли. У головному пожежному проході стоїть пожежний вагон, в якому постійно горить вогонь. Кожна кімната обпалюється протягом певного часу, поки цегла не засклений належним чином, після чого пожежний вагон перекочується в наступну кімнату для випалу.та відправляють трошки підсихати до відправкц у пічь...
Кожна кімната з'єднана з наступною кімнатою проходом, по якому проходять гарячі гази від вогню. Таким чином, найгарячіші гази направляються в топку. Потім гази переходять в сусіднє приміщення, яке планується запустити наступним. Там гази розігрівають цеглу. Проходячи через контур печі, гази поступово охолоджуються, передаючи тепло цеглі, яка попередньо нагрівається і сушиться.

а потім все йде у пічь...


пічні кімнати...


По суті, це протиточний теплообмінник, який забезпечує дуже ефективне використання тепла і палива. Ця ефективність є основною перевагою печі Hoffmann і однією з причин її первісного розвитку і постійного використання протягом всієї історії. На додаток до внутрішнього отвору для проходу вогню в кожній кімнаті також є зовнішні двері, через які недавно обпалена цегла видаляється і замінюється мокрою цеглою для сушки і подальшого випалення в наступному циклі випалу.

У класичній печі Хоффмана вогонь може горіти безперервно роками, навіть десятиліттями; в Ірані є печі, які безперервно працюють вже 35 років. У печі Hoffmann можна використовувати будь-яке паливо, включаючи бензин, природний газ, важку нафту і деревне паливо. Розміри типовою печі Хоффмана повністю варіюються, але в середньому близько 5 м (висота) x 15 м (ширина) x 150 м (довжина).

на другому поверсі постійна температура під 50 градусів, якщо би не вентиляція то було би більше...
Наш завод був побудован біля великих покладів м'якої глини, яку до сих пір добувають в карьєрах, що знаходіться поруч з цегельнею. На сьогоднішній день ця технологія, хоч і зазнала безліч змін і доробок - використовується по всьому світу.

через ці отвори контролюється та частково підтримується температура печі (ось чому така жара)...
На цій міні екскурсії нам показали кар’єри, з яких видобувають глину, розказали, як її вимочують, пресують, замішують, формують у валки і ріжуть на маленькі цеглинки. Провели по всіх закутках виробництва, та продемонстрували як сиру так і виготовлену на цій цегельні. До речі, температура, яку піч підтримує на протязі суток, в які випікають цеглю дорівнює понад 1000 градусів по Цельсію.

Було цікаво спостерігали за всіма процесами виготовлення такої, здавалося б звичайної цегли, і такою, ну зовсім не нано технологією.а потім готова цегла чекає на складі свого нового господаря =)
Джерела:
http://kozakspirit.blogspot.com/2015/07/blog-post_25.html
https://ru.qaz.wiki/wiki/Hoffmann_kiln


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, Сокальщина, цегельня
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment