m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Шарпанці. Церква Покрови Пресвятої Богородиці. 1862.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...


Шарпанці, ще одне підволинське село, біля якого раніше проходив кордон між Росією і Австро-Угорщиною. Розташоване у північно-східній частині Сокальського району, у північно-західній частині Волино-Подільської височини, на правому березі ріки Західний Буг. Віддаленість села від районного центру Сокаль – 28 км.

Згідно переказів, назва села, походить із того, що в селі була колись кузня, де клепали серпи, які славились на всю округу і тому село назвали «Серпанці». Старші люди і до сьогодні так називають село. Пізніше назва видозмінилася у село Шарпанці.Шарпанці з ХVIII до початку ХХ століття перебували у власності родини польських шляхтичів Білінських (з 1904 – це власність шляхтича Кароля Білінського). Кароль Білінський і його дружина похоронені в с.Шарпанці на старому цвинтарі. Після смерті батька все це успадкував його син – Ясик Білінський. Старожили згадують його , як хорошого і доброго господаря. В нього була дружина Ванда і син Вівак.Попередня дерев`яна церква була збудована у XVIII ст. коштом дідича Еразма Коморовського. У 1862 році на її місці зведено теперішню тризрубну безверху церкву, вищий двосхилий дах якої вінчає великий восьмибічний ліхтар, критий банею. . Довга, приземиста церква стоїть на схилі при в'їзді у село.Підвалини будівлі опираються на цегляний підмурівок, а ось з північної сторони частково на бетонний фундамент. До вівтаря з півночі прибудована ризниця. Бабинець виглядає непропорційно довгим - мабуть, його розбудували (видовжили приблизно удвічі).Над єдиним входом до церкви установили трисхилий дашок на металевих опорах. Над ним є вікно, очевидно, для освітлення хорів в інтер'єрі. На стінах будівлі, які вертикально шальовані дошками, є вузьке піддашя, над ним вікна арочної форми.

Двосхилий дах над навою завершує низький восьмибічний ліхтар, накритий банею. На північ від церкви стоїть не діюча деревяна двоярусна низька дзвінниця, накрита наметовим дахом. Діюча мурована стінна дзвіниця на три дзвони знаходиться на південний-захід від святині, на межі церковного подвір'я.

З 1961 по 1989 роки церква була закрита і богослужіння не проводилися. Після виходу з підпілля, парафію обслуговували ті самі священики, що в с. Лучицях. Вихід з підпілля відбувся без конфліктів. У 2006 р. була утворена молодіжна організація “Марійська дружина”. Щороку відбуваються реколекції, вишкіл молодіжних лідерів у літніх таборах. Був зроблений ремонт храму: фасад церкви, заміна вікон, малювання покриття церкви.

2011. Віктор Громік. Як бачим, з того часу церква зовні не змінилась...Джерела:
http://decerkva.org.ua/sharpantsi.html
https://golossokal.com.ua/zgadajemo/istoriya-sela-sharpantsi-na-sokalschyni.html
https://map.ugcc.ua/view/3339-tserkva-pokrovy-presvyatoy-bogorodytsi-s-sharpantsi-lvivska-oblast


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, інтерьєр
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment