m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Княже. Церква Св. Миколи. 1782.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Кня́же — село в Україні, у Сокальському районі Львівської області. Населення становить 618 осіб. Село завжди було частиною Волині, за часів Російської імперії це була Волинська губернія, за міжвоєнної Польщі — Волинське воєводство.1940 році вже село входило у Горохівський район Волинської області, а 19 січня 1961 року зі складу Горохівського району Волинської області були передані до складу Сокальського району Львівської області.Церкву збудовано у 1782 році коштом Ігнатія Цетнера і добровільних пожертв парафіян. Сьогодні - пам'ятка архітектури національного значення.

Княже - село, одне з найсхідніших на Сокальщині. За селом вже починається Волинь. Церкву шукати не потрібно - вона стоїть при дорозі у західній частині Княжого. Подвір'я невелике, з трьох сторін оточене деревами. Поруч є селянські обійстя. Святиня тризрубна, триверха, на високому фундаменті, який облицювали штучним каменем. Вівтарна частина малих розмірів, до неї з півночі прибудована ризниця.

До бабинця від заходу прибудований присінок з двома дверима. На його причілку (стіна з трьох сторін обмежена дахами) висить маленький образ св. Миколая. Безперечно, не можливо не зауважити розміри вікон та відсутність піддашя. Вже у 2006 році стіни церкви були оббиті пластиковою вагонкою. Під нею деревяні стіни мальовані на блакитно, це можна було побачити в наше відвідування.Деревяними залишили карнизи. Будівлю завершують три низькі восьмерики (над навою більший), накриті над вівтарем і бабинцем шатровими дахами з ліхтарями та маківками, над навою - приплюсненої форми банею. На південний-захід від церкви є деревяна двоярусна дзвіниця, стіни якої також оббиті пластиком.На час нашого відвідування у липні 2019 року пластикову вагонку з церкви було знято повністю, а з дзвінниці частково. З'явились “золоті куполи”, церкву ж повільно обували тепер же в дерев'яну вагонку під брус, шо заважало повернути церкві первинний від - невідомо...

2011. В. Громік. Ще без злата, але вже в пластиковому жупані...Велика подяка Наталії Мельник за допомогу в підготовці та проведенні цієї зйомки.


Джерела:
http://decerkva.org.ua/kniazhe.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Княже_(Сокальський_район)


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, інтерьєр
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments