m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Росільна. Церква Св. Арх. Михайла. 1645.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Ця дерев'яна церква в Росільній формами і виглядом дуже контрастує з чинною дерев'яною в центрі села. За деякими даними дана церква зведена у 1645 році. Інші дані вказують взагалі на 1390-і роки (ймовірно, це час будови попередньої церкви). Вважають, що в ті часи церква служила ще й сторожовою вежею.Вона згадана в документах другої половини XVII ст. Не відомо, коли церкву перестали активно використовувати (очевидно тоді, коли громада УГКЦ збудувала в центрі села новий храм). Сьогодні церква, пам'ятка архітектури місцевого значення, не діюча і покинута.Розташовується на північно східній околиці Росільної, трохи віддалено від села, на північному краю цвинтаря. Церква тризрубна одноверха. Вхід до неїз півдня до бабинця. Стіни під опасанням церкви зберегли з відкритих не фарбованих брусів зрубів, над опасанням все ще оббиті гонтами.Всередині церкви є вирізьблена дата заснування церкви, яка писана ще глаголицею. Проте, щоб розшифрувати її, потрібні спеціалісти.
Іржава бляха дахів показує, що церкву давно не ремонтували. Її центральний купол похилився та прогниває, всередину церкви затікає дощова вода.Раніше церква була наповнена життям, але зараз вона пустує. Лише інколи там проводять відправи за померлими. Люди стараються підтримувати церкву, постійно прибирають там та лагодять в міру своїх можливостей. Проте на повну реставрацію церкви потрібно багато грошей.

Завдяки ресурсу mi100.info ми маєм можливість зазирнути всередину церкви та подивитись на старовиннй іконостас, перенесений в нову церкву


В церкві раніше знаходився унікальний іконостас. Декілька років тому його перенесли до нової церкви і зараз громада почала його реставрацію. Лише на відновлення одного образу з іконостасу люди витратили близько 25 тисяч гривень, що є доволі великою сумою, як для маленької греко-католицької громади.

Жителі села розповідають, що раніше ця церква мала свою магію. В ній ніколи не було світла і вона освічувалась виключно свічками. Це створювало унікальну атмосферу напівтемряви та особливої акустики. Також люди наголошують, що дуже важливо йти до церкви саме пішки, не їхати.Старенька церква пережила дві війни, які залишили свій слід на обшарпаних стінах.
В часи СРСР церкву дивом вдалося зберегти. Її хотіли забрати у музей під відкритим небом. Тодішній голова села вирішив зробити в церкві Дім трауру, таким чином врятувавши її. Тоді люди завісили іконостас та заховали образи.В той час з церкви зникли дві унікальні ікони: Богородиці та хрещення. Одну з них майстри відтворили, проте копія вийшла не дуже схожою на оригінал. Інша ж – повністю втрачена.

ну і погляд з небес...
Колись в церкві також був унікальний дзвін. Давні перекази розповідають, що його сховали ще в часи монголо-татарської навали, щоб вберегти. Люди закопали його в частині села, яку колись називали “біги”. Проте така назва вже давно забута і ніхто не знає, де його шукати.
Біля святині збереглася маленька дерев’яна дзвіниця з одним дзвоном, а також величезний старий дуб.

360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.а так церква виглядала у 1902 році - фото Тадеуша МокловскиДжерела:
http://decerkva.org.ua/fra/rosilna_cvynt.html
https://mi100.info/2020/06/28/na-bogorodchanshhyni-rujnuyetsya-starovynna-tserkva-lyudy-samotuzhky-ne-mozhut-vryatuvaty-svyatynyu-videosyuzhet/
http://www.fototeka.ihs.uj.edu.pl/navigart/node/119374


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, руіна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments