m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Чортків. Церква Успіння Пресвятої Богородиці. 1581 - 1584.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

попередню статтю дивимост тут ===>Церква Успіння Пресвятої Богородиці — православний парафіяльний храм (ПЦУ) у місті Чортків Тернопільської області. Найдревніший храм Поділля, визначна пам'ятка архітектури XVI століття. Будувалася церква ремісниками міського братства з 1581 по 1584 рік. Одними з ініціаторів побудови церкви став кушнір Микола Драчук, а згодом - швець Гаврило Журавель. Храм зазнав чимало руйнувань під час набігів турків і татар, але щоразу був відбудований.За часів радянської влади храм стояв пусткою. у 80-х роках ХХ століття за ініціативи громади міста та отців-настоятелів Івана Павлишина та Василя Сенчишина храм було відновлено. Саме у цей час на подвір'ї храму збудовано нову капличку, відремонтовано дах та хрести на церковних куполах. З 1995 року настоятелем цервки Успіння Пресвятої Богородиці є о. Мирон Карач. 28 серпня 2003 року духовний наставник разом із громадою відсвяткували 420 річчя з дня побудови храму. 15 грудня 2018 року храм і парафія перейшли до ПЦУ.Це тридільна споруда із двоспадовим дахом. Храм було освячено 1583 року на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Повністю храм відреставрували за часі незалежної України.Храм збудовано у класичному стилі: тридільний хатнього типу із двохпадовим дахом, з куполом та хрестом. Основні об'єми різно високі, покриті спільним ґонтовим дахом. В інтер'єрі церкви просторові об'ємі об'єднані. Низький бабинець має верхній ярус хорів, що виходить в наву фігурним вирізом.Дзвіниця дерев'яна, має каркасну конструкцію, складається з трьох ярусів. Верхній ярус перекритий шатровим ґонтовим дахом. У роки незалежності дзвіницю було розібрано і відновлено практично з нуля. Церкву прикрашає іконостас, виготовлений в XVIII столітті. Найстаріша ікона церкви - Запрестольний образ Успіння Пресвятої Богородиці - вражає своєю витонченістю, красою, світлом та величчю.
360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.Джерело:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_Успіння_Пресвятої_Богородиці_(Чортків)


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments