m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Чортків. Церква Вознесіння Господнього. 1630. Погляд з небес. Ревізія 2020.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Попередня стаття про церкву тут ====>Церква Вознесіння Господнього — культова споруда, діючий греко-католицький храм, розташований у місцевості Долішня Вигнанка у місті Чорткові Тернопільської області. Є витвором народної архітектури, унікальним зразком українського дерев'яного будівництва. Цей храм було споруджено без єдиного цвяха 1630 року.

Родина Потоцьких, окрім багатьох інших місць, займались розвитком Чорткова. Подільському генеральному старості, римо-католику Стефанові Потоцькому (1568—1631)[джерело?], дружиною якого була Марія Могилівна, православна за віросповіданням і кузина Митрополита Петра Могили, зобов'язана заснуванням дерев'яна пам'ятка храмової архітектури, розташована поруч з древнім замком. Церква, освячена на честь святого Миколая, закінчена 1630 року (за іншими відомостями 1613-й).

XVII століття через постійні набіги кримчаків, які 1640 року захопили місто, а також через зіткнення під час визвольної війни Богдана Хмельницького 1648—1655 років, Чортків став одним з оплотів повстанців. Після польсько-турецької війни 1672—1676 років місто на 10 років було окуповане османськими військами. Під час бойових дій церкву було повністю знищено.

Повторно споруду відбудовано 1717 року (згідно з іншими джерелами — 1738-го), тоді ініціаторами її відродження став чортківський цех кушнірів, який виступив одним із спонсорів будівництва. Побудована на колишньому місці церква на Нижній Вигнанці була освячена 4 липня на честь Вознесіння Господня. ХХ століття Вознесенську святиню було закрито, а 1946 року в її стінах остаточно припинилися богослужіння. Після здобуття незалежності держави, Українська греко-католицька церква отримала цю церкву 1990 року, з того часу храм є чинним і відноситься до Бучацької єпархії УГКЦ.

Частини тризрубної дерев'яної церковної будівлі довжиною 25 м з одним (бічні) і двома (середній) заламами верхніх ярусів при однаковій висоті мають різний периметр і завершення, згладжені за допомогою симетричною даху над бічними частинами. Вінчає конструкцію переважна висота зімкненої покрівлі центральній частині і три декоративних главки.

360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.Попередня стаття про церкву тут ====>


Джерело:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_Вознесіння_Господнього_(Чортків)

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з небес, ревізія
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments