m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Скородинці. Церква Успіння Пресвятої Богородиці (колишня римо-католицька). 1910.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...На відміну від святині з попередньої статті, цієй дали шанс на подальше жіття - отже Церква Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ.Скородинці - село Чортківського району Тернопільської області, розташоване на правому березі Серету. За переказами, назва походить від трави скорода, що росла в навколишніх лісах; за іншою версією — від слів «скоро день»: скороденці, нібито, так називали мешканців села; за ще однією — від дієслова «скородити» — поселення на випаленому від лісу і заскородженому місці.

У селі знаходиться неоготичний храм з 1910 року. Після Другої Світової війни використовувався як колгоспний магазин.
Костел являє собою будівлю у плані хреста, з трансептоп і восьмибічною сигнатуркою над перехрестям нав. Святиня має великі, стрілисті вікна, фасаду увінчує трикутний щит.

Ззовні костел у Скородинцях виглядає досить привабливим, хоча слід зазначити, що новий дах і баня дещо спортили його первинний вигляд. Однак, попри все, тішить те, що дана святиня все-таки відновлена та слугую за своїм прямим призначенням - як церква.На сьогодні, колишній закинутий храму Скородинцях, завдяки місцевій греко-католицькій громаді відновлен і використується під церкву Успіння Пресвятої Богородиці (освячен 11.11.2012). На момент фотофіксації костелу в 2011 році, споруда перебувала ще в далекому до відновлення стані. Відремонтованим був лише дах.

28.06.2011 (cпільнота костеломанів "ПОКИНУТІ КОСТЕЛИ&КАПЛИЦІ")

Джерела:
https://koscioly.livejournal.com/29957.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%86%D1%96
https://irp.te.ua/skorody-ntsi-chortkivs-ky-j-rajon-ternopil-s-ka-oblast/Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопілля, костел, погляд з землі, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments