m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Струсів. Римо-католицька церква cв. Антонія (Матері Божої cв. Розарію). 189?-1902.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Подорож Струсовом закінчуємо досить молодою, на тлі інших пам'яток, римо-католицькою церквою св. Антонія.

фактично перше що бачиш в'їзжаючи в Струсів зі сторони Тернопіля - це шпиль церкви св. Антонія


У II половині XVII століття - I половині XVIII століття тут існувала каплиця, яку обслуговували кармеліти з Теребовлі. 1767 року у Струсові було засновано парафію коштом Ф. Потоцького.У 1788 році перетворено на храм св. Станіслава церкву св. Миколая оо.-василіанів, монастирі яких було ліквідовано австрійською владою 1775 року.
У 1854 році храм відремонтовано, проте 1891 року його знищила пожежа. Пізніше святиню перебудували як родинну каплицю Баворовських.

Сучасний мурований костел було споруджено у 189?-1902 роках коштом Й. Голуховського під керівництвом Я. Лесика, а 1902 року храм консекрували під титулом Матері Божої Святого Розарію. У 1945-1990 роках святиню використовували як зерносховище.

Струсів обслуговують дієцезіальні священики парафії Пресвятої Трійці у Микулинцях, тому попасти в середину досить проблематично. За два відвідування нам це так і не вдалось. Знайти ключника, чи людину яка прибирає та наглядає за храмом, ми теж не змогли. Так що, хто має фотографії з середини - будь ласка додавайте у каментарах, ми з задоволенням доповнимо їму нашу статтю з посиланням на Вас...360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.


трошки архівного...
1910


1929


1938


напередодні другої світової війни


М.І.Жарких, 12.08.1989


Джерела:
http://www.rkc.in.ua/index.php?&m=k&f=alvtpte&p=tptestat&l=u
https://polona.pl/item/ogolny-widok-strusowa-strusiv,NTkwMzk0Nw/0/#info:metadata
https://fotopolska.eu/1175232,foto.html?o=miasto57091
https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/145849:1/
https://www.pslava.info/StrusivS_Kost,233742.htmlЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: костел, погляд з землі, погляд з небес, тернопілля, церква
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments