m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Старий Олексинець. Церква святого апостола Андрія Первозванного (1756р.) (Колишня замкова)

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...На пагорбі, в центрі села Старий Олексинець, височить мурована церква (колишній замковий римо-католицький храм) святого апостола Андрія Первозванного. Споруджено храм в 1756 році. Храм нагадує европейські тринавні базилики з куполом над чітко виявленим у другому ярусі хрестом рівновисоких об'ємів центральної нави і трансепту.

Колись це був римо-католицький храм. Йому вдалося пережити Першу та Другу світові війні, на відміну від замку, який був пошкоджений під час Першої світової війни та зруйнований в середині 50 років XX століття.

Про історію костелу відомості відсутні. Не вдалося нічого взнати і під час відвідин Старого Олексинця. Можна припустити, що після виселення комуністами поляків з села (колись містечка), костел перебудували в церкву.Шатрову вежу костелу було розібрано і на його місті спорудили малий купол. Над навою сингатурку замінили на великий православний купол з хрестом. Так костел перетворився в церкву святого апостола Андрія Первозванного.З приходом радянської влади, в 1939 році, Богослужіння в храмі були заборонені, а приміщення використовували як склад. 22 червня 1992 року, коли православна церква вшановує пам’ять святого Кирила, Богослужіння в храмі відновилися.Храм належить Української Православної Церкви. Парафія святого Андрія Первозванного села Старий Олексинець зареєстрована 31 грудня 1992 року.

Схоже, шо всередині частково збереглись ще костельні розписи та орнаменти, характерні для католицьких храмів, але так як все "поновлено" та "підмальовано" казати про це важко. Потребує більш фахового взору ніж наш...
Джерела:

templesua.jimdofree.com
Архітектура. Монументальне мистецтво
Tags: Тернопілля, костел, погляд з землі, погляд з небес, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments