m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Спасів. Церква св.Іоана Милостивого (Йосафата). 1868-1871.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...В селі Спасів, що на Сокальщині збереглась стара мурована церква.
Попередня дерев’яна церква була збудована в XVIII ст. коштом дідича села Адама Шимановського.
У 1864 році закладено наріжний камінь під муровану споруду, проект якої виконав у 1868 році дідич села Боянець Ґлоґовський. Будівництво завершене у 1871 році.

Це тридільна одноверха церква, ширша нава якої завершена вужчим восьмибічником, вкритим великою банею з ліхтарем.
У 1888 році для неї намалював великий образ св. Івана Милостивого, патріарха александрійського Корнило Устиянович.

Церква була пошкоджена у другій світовій війні, зараз відремонтована мешканцями. До 1953 року в церкві правили службу.
У 1953 році отця Степан Кошіля заарештували. Забрали просто з церкви. Звинувачували у співпраці з УПА. Отця засудили на 25 років та з часом оправдали і відпустили.Чотири роки після отця Кошеля в селі не було пароха. При потребі привозили отців із Скоморох, Боб’ятина, Стенятина, Розжалова. У 1957 році село став обслуговувати о. Мирон Кохалевич, який, щоб не закрили церкву перейшов на православіє. Проте, з 1962 року церква була закрита та стояла зачиненою по 1989 рік.Тодішній голова колгоспу Богдан Чепіль домігся ремонту церкви під “Дім урочистих подій”. У 1988 році спасівці просять у влади дозволу на відкриття церкви. Та хоч влада відмовила, люди самовільно відкрили церкву і вперше за 26 років на храмовий празник св. Йосафата була відправлена Служба Божа в церкві.Парафію обслуговував православний священик о. Степан Домашівець. Та спасівці були не задоволені, бо хотіли католицької віри. У лютому 1990 року храм повернувся в лоно УГКЦ.Велика подяка Наталії Мельник за допомогу в підготовці та проведенні цієї зйомки.

Джерела:
https://www.pslava.info/SpasivS_CerkSvIoanaMylostyvogo,212431.html
https://www.sokaleparchy.org.ua/index.php/2009-06-02-08-03-45/parafii/1124-tartakivskyj


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, погляд з землі, погляд з небес, храм, церква
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment