m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Волиця. Церква Преображення Господнього. 1774.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...На Сокальщині виявляється є два села "Волиця" - одне біля м. Великі Мости, інше велике на схід від м.Червоноград. Зараз мова про останнє з них. Вперше місцева церква згадується в документах 1578 році. Існуюча дерев'яна церква збудована за чотири роки і освячена у 1778 році (за Слободяном - 1774). Церква у 1916-1962 роках була дочірньою до парафіяльної церкви в с. Зубків. По другій світовій війні весь час була чинною на парафії чотирьох сіл — Волиці, Комарева, Зубкова та Переспи.

Церква розташована у південній частині Волиці, поблизу житлових будинків, на лівому березі р. Білий Стік. Відразу впадає у вічі, що простора ділянка, яку раніше оточували високі дерева, від заходу обмежена муром.
Будівля з соснових брусів, тризрубна, видовжена, "Г"-подібна у плані, на бетонному фундаменті. Збоку виглядає доволі приземистою.

Незвичність у плануванні створює прибудована у 1980-х рр. з південної сторони вівтаря каплиця чималих розмірів, прямокутної форми. З північної сторони вівтар має захристію, а бабинець від заходу - рівноширокий присінок, які прибудовані до церкви у кінці XIX - на початку XX ст.

Будівлю оточує широке піддашшя. Стіни церкви вертикально шальовані дошками і дошками з лиштвами.
Наву завершує дуже низький світловий восьмерик, накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Напроти південної стіни бабинця розташована простора дерев'яна каплиця закритого типу, стіни якої по периметру засклені. Також на подвір'ї невелика дерев'яна проповідниця.

У 1905 році на захід від церкви зведено муровану надбрамну дзвіницю. На ній колись висіло сім дзвонів. Найбільший мав ім'я "Михайло". Він був найгучніший, його голос досягав людського вуха за 20 км. Дзвін "Михайло" сповіщав усе село в разі пожежі чи іншого нещастя. Мав він незвичайну історію. На початку Першої світової війни, 1914 року австрійська військова влада наказала зняти й заховати "Михайла".

У 1922 році його знайшли. З такої нагоди в селі влаштували велике свято й урочисто привітали улюблений дзвін. Повернення "Михайла" супроводжували д-р. Теодор Вергун і сокальський декан о. Іван Волосянський. А з приходом більшовиків дзвони пограбовано.

1992. І. СинкальськийВелика подяка Наталії Мельник за допомогу в підготовці та проведенні цієї зйомки.Джерела:
http://decerkva.org.ua/volytsia_sok.html
https://www.pslava.info/VolycjaS_CerkPreobrazhennja,212250.htmlЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments