m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Цеблів. Церква Св. Косми і Дем’яна. 1871.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Документи 1564-1565 років засвідчують існування в селі парафії. Існуюча дерев'яна церква збудована у 1871 році (шематизм 1934 року подає дату 1862, а шематизм 1938 року - 1869) на місці давнішої, теж дерев'яної, на дубових стендарах.
Від виселення українців у 1946 році до 1989-го стояла зачиненою і використовувалася як склад зерна. З 1874 до 1918 роки дочірню парафію Цеблів (згідно шематизму з 1938 року парафія вже була окремою) обслуговував відомий священик Перемишльської Єпархії о. Кирило Селецький.

Тут місцеві дівчата сформували монаший дім. Вони спершу мали намір увійти до вже існуючого в сусідньому Жужелі (сьогодні с. Жужеляни, Сокальського р-ну) монастиря сестер-служебниць, заснованого о. Єремією Ломницьким, однак їх там не прийняли.
Так 1898 року постало Товариство святого Йосифа-Обручника (нині – Згромадження сестер-йосифіток), котрим до кінця свого життя ревно опікувався о. Кирило Селецький. До речі, будинок цього Згромадження стоїть поблизу церкви.

Місцева святиня розташована поблизу центру села, при дорозі, на підвищенні. Велике церковне подвір'я обмежене цегляним муром. Церква тризрубна, триверха, до вівтаря гранчастої форми з півночі прибудована ризниця, до якої, уздовж північної стіни нави зробили ще прибудову на ширину піддашшя, яке оточує церкву.

Бабинець від заходу має рівноширокий присінок з трьома дверима. Цікаво, що на причілку його даху зробили два віконечка. Бічний вхід до церкви влаштований у південній стіні бабинця. Стіни до рівня карнизу даху церкви оббиті дошками або дошками з лиштвами, вище - покриті бляхою. Над маленькими вікнами святині є декоративні дашки.

Завершення церкви складається з трьох світлових восьмериків, накритих низькими банями з ліхтарями та маківками. Зовнішній вигляд храму свідчить, що він давно не ремонтований.
На захід від нього знаходиться мурована, стінового типу дзвіниця, а на південь - деревяний, пам'ятний хрест з двома табличками. На одній з них напис: "Спаси свою душу". Свята місія 4.VIII.-9.VIII. 1996 с.Цеблів.". Через дорогу від церкви інша громада Цеблова збудувала, але не закінчила облаштування невеликої мурованої святині.

Реставрацію дерев'яної церкви розпочали ще у 2018 році. Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА 26 листопада 2019 року підписав угоду на 6,8 млн. грн з підприємством «Центр комплекс», яке за ці кошти має відреставрувати куполи церкви, вікна, стіни, замінити карнизи з оцинкованої сталі тощо.На Світлинах ми бачимо сітуцію на червень 2019 року. Церква стоїть в рищтуванні, замінено один купол з трьох, частково замінени дошки що покривають стіни. На Прозорро можна знайти три аукціона по капремонту і реставрації церкви за 2017-18-19 роки. Суми - 2703482, 4691498, 8548733 гривень.

Всі три виграло колективне підприємство "Центр комплекс" Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України". Як вказано у закупівлі, у рамках реставрацію у церкві здійснять гідроізоляцію, реставрацію фасаду, храм покриють захистом від вогню, а також пофарбують. Профінансують усі роботи за кошти обласного бюджету Львівщини. З документами можна ознайомитись по посиланням в джерелах до статті.

1992. Сінкальский


2010. В. Громик


2015. Neovitakha777
Велика подяка Наталії Мельник за допомогу в підготовці та проведенні цієї зйомки.


Джерела:
http://decerkva.org.ua/tsebliv.html
https://neo7777vitaha.livejournal.com/124606.html
https://varianty.lviv.ua/67785-na-sokalshchyni-za-ponad-visim-milioniv-vidrestavruiut-derevianu-tserkvu-khikh-stolittia
http://www.sokal.lviv.ua/library-khramy_sokalshchyny__492.html
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-09-21-000397-b, https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-06-22-001952-a, https://prozorro.gov.ua/en/tender/UA-2019-10-21-000631-aЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, іконостас
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment