m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лещатів. Римо-католицька церква. 1930-ті роки.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Будучи в Лещатові неможливо оминути це чудо в стилі конструктивізму. Будівля доволі оригінальна - невелика за розмірами, але дуже витягнута догори, шуткують - немов стиснута лещатами.Невідомо точно коли він був побудований і освячений (кінець 1930-х років). Храм складається з основного об'єму, алтарна частина якого має гранчасту форму з прибудованими до скошених граней вівтаря двома захристями.А от у південний фасад начебто врізана височенна вежа з оригінальним завершенням - сігнатуркой. Хрест на ней дуже сильно схилився і незабаром скоріше за все впаде. До вхідних дверей знизу вежи вже не має сходів, да й закриті вони, що не заважає попасти в середину, через двері захристії.

В самому Лещатові поляків було мало, але до служби Божої з'їзджались з навколишніх сіл парафіянє. Кажуть, що в храмі навіть був орган. В радянські часи, як це було заведено у тієї влади, церкву перетворили на склад, поділивши на два поверхи. Це можна наблюдати й досі, храм закинут і приводити його до ладу нема кому.Даху вже нема, шкукатурка зі стелі завалилася, через дірки дерев'яного каркасу сяє сонце та льє дощ. Руїна у всій своєї красі.
От такий він, цей храм, незвичних пропорцій зі струмкою вежею з оригінальним завершенням. Цікавий зовні і дуже сумний всередині...

а так храм виглядав у 2011 році. vicarman


Велика подяка Наталії Мельник за допомогу в підготовці та проведенні цієї зйомки.


Джерела:
https://koscioly.livejournal.com/6663.html
https://krystynopol.info/katolytskyj-kostel/Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, костел, руїна, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments