m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Дешичі (Гдешиці). Церква Стрітення / Покрови Пр. Богородиці XVIII ст.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Де́шичі (Гдешиці) — село в Україні, у Старосамбірському районі Львівської області. Тут збереглась Церква Стрітення / Покрови Пр. Богородиці XVIII століття.
В документі за 1467 рік, записаному в перемиських гродських книгах згаданий сільський дяк. Про церкву зазначено і у податковому реєстрі 1589 року. У 1692 році церква і парохія отримали привілей від Анни Мнішек.

На жаль, акт візитації 1761 року не подає опису церкви, а лише зазначено, що "Церква Стрітення Господнього в коляції Мнішка, хорунжого коронного перебуває, невідомо колиі за чиїм дозволом збудована...".Нова церква постала 1766 року. Як подає запис в інвентарі, укладеному 1934 року, церква була "в році 1767 перенесена з під ліса і переставлена" посеред села. На надпоріжнику західних дверей церкви донедавна був вирізьблений напис (в перекладі) : "Року Божого 1766 травня дня 29".

Неодноразово ремонтована. Після відновлення 1890 року переосвячена на церкву Покрови Пр. Богородиці.
Цей ремонт здійснив майстер Гнат Савка, який залишив свій підпис на точеній дерев'яній кулі, що оформляє кут піддашшя. Під час ремонту інтер'єру церкви 1907 року стіни вкрили розписами і встановили новий іконостас.

У 1988 році підвели під церкву новий фундамент, який замінив стендари, на яких вона первісно стояла. Тоді ж стіни всередині оббили картоном. На початку 1990-х років нову дерев'яну стовпову одноярусну дзвіницю, яка розташована на захід від церкви, збудував майстер Григорій Савка.

2012. В. Громик


2004. В.Ольхом'як, з "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.СлободянДжерело: http://decerkva.org.ua/deshychi.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев';яна дзвіниця, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments