m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лібухова (Максимівка). Церква Покрови Пр. Богородиці. 1820.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Лібухова (Любухова, раніше також Максимівка) — село у Старосамбірському районі Львівської області. Населення становить 306 осіб.
Оригінальна назва села — Любухова. Село перейменовано на Максимівку в післявоєнний час у зв'язку з тим, що поблизу Любухови вояками УПА в бою було вбито офіцера НКВД Максимова. 3 червня 2008 року Львівська обласна рада прийняла рішення Звернутися з поданням до Верховної Ради України щодо перейменування села Максимівка на село Лібухова. 19 травня 2016 року ВРУ прийняла постанову, згідно з якою селу повернуто історичну назву Лібухова. Родзинкою села є Церква Покрови Пр. Богородиці.
Уже в 1628 році в селі під назвою Любохів (давня назва Лібухови) існувала парохіяльна церква. Нововиставлена 1703 року дерев'яна церква отримала привілей від дідича Теодора Терлецького Прокоповича.Згідно акту візитації 1761 року церква постала коло 1690 року. Інвентарі 1818 та 1820 року описують її як дуже давню, яка грозить заваленням, і зачинену згідно з розпорядженням циркулярної влади.У 1820 році майстром Іваном Кречковським з Пацлава збудована теперішня тризрубна церква, про що свідчив напис латиною, на жаль, який тепер опинився під картоном, а в новому написі на ньому допущено помилку: "Та церква будована 1820 р. Будовав Кричевський Іван...". У 1874 році громада здійснила грунтовний ремонт церкви.У 1962 році церква була зачинена радянською владою, але громада продовжувала дбати про неї. При ремонті 1974 року вирізали перехресний сволок, що стягував наву, оббили церкву в інтер'єрі картоном. На початку 1980-х років церкву вкрили бляхою по давнішому гонтовому покриттю. Після відкриття церкви для богослужінь у 1989 році провели ремонт.

"На захід від церкви стоїть низька дерев'яна одноярусна дзвіниця накрита пірамідальним дахом". Церква в Лібуховій належить до оригінальних церков бойківського будівництва і потребує фахової реставрації.

1992. Сінкальський


2004, В.Ольхом'як, з "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян


2012, Ігор ПундаДжерела:
http://decerkva.org.ua/libokhova.html
https://www.pslava.info/LibuxovaS_CerkPokrovy,212848.htmlЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments