m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Угринів. Римо-католицька церква св. Катерини. XVIII-XIX століття.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...За 7 км на північ від Варяжа на Сокальщині лежить велике прикордонне село Угринів. У 1951-91 називалось Дібровка. За легендою, назва села походить від імені власників – вихідців з Угорщини. Найціннішою пам’яткою села є парафіяльна римо-католицька церква св. Катерини,яка збудована на переломі XVIII і XIX століття, недіюча з 1951 року.Святиня являє собою будівлю збудовану з рисами скромного барокко, з п’ятибічним замкнутим вівтарем і двома захристіями. З переду низький передсінок, над яким знаходиться балкон. Фасад оздоблює криволінійний фронтон.Храм стоїть закинутий, і хоча стіни виглядають досить-таки непохитними, дах обвалився. Майже зовсім недавно з усіх сторін будівля на висоту близько поверха була в порослі дерев та кущів але зараз территорія навкруг храму вичищена від хащів, а з правого боку, по верху стіни квіте макове поле =). Вхід як був, так і залишився єдиним, хвала стінам, і хоча він буває заростає гіллям, зайти всередину достатньо реально. В середині - хаж, обваленні перекриття даху покриті непроходними хащами. До алтарної частини добратись теж не можливо. Розчищати і навести порядок нікому, не дивлячись на близьку кордон, присутності поляків тут не видно.
Храм можна відносить до «вищого» рівня закинутих костелів, з огляду на вік і архітектуру. Однозначно вартий відвідування. Як будете проїжджати дорогою на Волинь Сокальщиною, можете звернути до Угринова і оглянути цей костел. Варто мати при собі документи, як не як прикордонна зона (хоча як на диво мене прикордонники не зупиняли та і коптером зверху спокійно познімав).2016


2018
Джерела:
https://koscioly.livejournal.com/28022.html
http://ukrainaincognita.com/lvivska-oblast/sokalskyi-raion/ugryniv/ugryniv-ruiny-kostoluЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, костел, погляд з землі, погляд з небес, руїна, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments