m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Дубрівка. Дерев’яна церква св.Василя Великого. 1928.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Попередня дерев`яна церква у селі була збудована в 1680 році. На її місці у 1928 році постала існуюча, теж дерев'яна, ймовірно, з використанням частин старої церкви. Церква не занесена в реєстри, як архітектурна пам'ятка.Святиня розташована напроти сільської забудови, на т. зв. "острівку", коли вулиця огинає церковну територію з двох сторін. Подвір`я оточене старими липами. Церква приземиста, хрестова у плані, з короткими бічними раменами нави, незначно видовжена уздовж головної осі. Розбудову святині чітко видно на об`ємі бабинця, який зробили удвічі довшим від оригіналу (можливо, на місці нової прибудови раніше був присінок).Стіни нової частини бабинця повністю вертикально шальовані дошками з лиштвами, тоді як стіни старої частини нижче піддашшя складаються з відкритих брусів зрубу (так само навколо інших частин будівлі), вище - покриття аналогічне новій частині бабинця. Вівтарна частина, можливо, в оригіналі також була коротшою. На всю довжину вівтаря з півночі та півдня прибудовані низькі ризниці.Середхрестя нави завершує дуже низький світловий восьмерик, стіни якого оббиті бляхою, накритий шоломовим верхом з ліхтарем і маківкою. Подібні ліхтарі з маківками влаштовані на гребенях двосхилих дахів бабинця та вівтаря. З трьох сторін від церкви є нечисленні могили старого цвинтару. Окремо згадаю про вхідні ворота - їх виготовляла особа не позбавлена естетичного смаку.

Половина воріт розбита на чотири частини: у двох нижніх з металевих прутів зварені два сонця, в одній з верхніх частин - гілка з листками, над нею хрест з променями, в іншій частині зроблено символічний фасад триверхої церкви.Ворота були фарбовані у блакитно-біло-жовтий. Хоча фарба вигоріла, проте вхід на церковне подвір`я досі привертає увагу.

Біля церкви з південної сторони є дерев`яна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. На схід від святині, біля вулиці, розташована маленька дерев`яна капличка. Трохи вище на північ від старої церкви, на схилі, збудована нова мурована, невеликих розмірів, біля неї новий цвинтар.

У січні 2018 року міжконфесійний конфлікт у селі Дубрівка Самбірського району, який триває понад 27 років, намагались врегулювати під час спільної наради. Нарада відбулася 3 січня під керівництвом голови Самбірської райдержадміністрації за участі представників духовенства УПЦ КП та УГКЦ с. Дубрівка.

1992. І. Синкальський


Греко-католицька громада с. Дубрівка вимагає почергово проводити богослужіння у храмі св. Василя Великого, який на даний момент пустує. Однак, православні парафіяни проти цього і вважають його своєю власністю, оскільки стара церква була збудована за допомоги їх рідних. У результаті дискусії вирішено надати можливість греко-католицькій громаді використовувати храм для проведення богослужінь за умови, що вони розпочинатимуть будівництво нового храму.

Джерела:
http://decerkva.org.ua/dubrivka.html
https://www.pslava.info/DubrivkaS_CerkSvVasylja,211849.html
https://zik.ua/news/2018


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments