m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Стара Сіль. Церква Воскресення Господнього. 1460 (XVII ст.).

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Сьогодні ми розповімо про другу церкву в Старий Солі і вона теж дуже стара, отже, церква Воскресіння Господнього. Знаходиться вона трошки далі далі при дорозі Старий Самбір-Хирів на колишньому Воскресенському передмісті.. Далі трошки істориї...

Церква Воскресення Господнього в Старій Солі постала, ймовірно, у XV столітті. Передміська церква Воскресення Господнього згадана в люстрації Руського воєводства 1565-1566(?) років. Про дві передміські старосільські церкви йдеться і в податковому реєстрі 1589 року.

В 1669 році отримала привілей від польського короля Михайла.
На переконання історика Михайла Драгана, дерев'яна церква збудована в XVII ст., хоча деякі шематизми датують її 1460 роком. В кінці XVII століття біля західної стіни бабинця добудована дзвіниця.

Найдавніший опис церкви зберігся в інвентарі, укладеному 1832 року: "Ця церква з м'якого дерева збудована, з двома верхами. Довжини 8 сажнів, ширини 3,5 сажня. Дзвіниця на чотирьох стовпах приставлена до бабинця".

Під час боїв першої світової війни у 1914 році церква була пошкоджена - гарматним набоєм знесло частину стіни нави. Під час ремонту 1915 року цю частину зашили дошками. У 1945 році радянська влада закрила церкву.Під час ремонтів 1955 та 1980 років поступово всі дахи та стіни надопасання і піддашшя вкрили бляхою. Після відкриття церкви для богослужінь громада здійснила кілька ремонтів, а на початку 2000- років звела поруч муровану дзвіницю. До вівтаря після 1990 року добудована від півдня ризниця і паламарня.Під час ремонту в 2006 році восьмерик нави ошальований вертикально пластиковою вагонкою, якою закриті вікна, що перетворило його на сліпий. Тоді ж стіни церкви ошальовані горизонтально каліброваними дошками у вигляді плениць, а піддашшя, дахи та намети вкриті металевою дахівкою. Всередині церкви стіни оббиті картоном і вкриті трафаретними розписами.

Дерев’яна, тризрубна, двоверха будівля, увінчана наметовими верхами на низьких восьмериках вівтаря і нави (останній стоїть на високому четвериковому зрубі стін надопасання нави). Третій пірамідальний верх вкриває стовпову дзвіницю, що зрослася з церквою.

1930-ті. Драган М. Українські деревляні церкви.


1992. І. Синкальський


2006. Віктор Громик


2009. Роман Бречко


планДжерела:
http://decerkva.org.ua/st-sil.html
https://www.pslava.info/StaraSilSmt_CerkVoskresinnja,212574.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments