m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Свитазів. Будова, що так і не стала храмом...

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Свитазів, село у Сокальському районі, Львівської області в 9 километрах від Сокалю. НІчим не примітне. Колись було заселено поляками для яких за проектом архітектора Ірени Обмінська-Вєчоркова, секретарки Кола польських архітекторів у Львові з 1925 року, почали зводити цю римо-католицьку церкву.В неї нема ім'я, бо церкву на прикінці 30-х років прошлого століття так і на закінчили будувати та не освятили. Шо не закінчили будувати сказати важко, скоріше за все не закінчили оформлення в середині храму, бо війна, бо Совети, бо знов війна, і далі радянська влада, вигнання поляків. І будівля, що призначалась як храм Божий стає колгоспною господарською спорудою, через неї їздять трактори, її використують як склад...

фото з fotopolska від Zuzanna Naczynska 2011-2012 років


обратка

архітектор Ірена Обмінська-Вєчоркова


фото з минулого століття


Ось вже і нема тої радянської влади, і колгоспів нема, і споруда кажуть вже в приватних руках. Стіни, яким більше 80 років багато побачили на своєму віці. Вони стоять, ще дуже міцні зовні. Як там в середині - нам не відомо, бо попасти не довелось, "хазяїна" на місті не було =(. Лише пару кадрів від поляків. Нотут вже нема поляків, як і нема храму, й нема тут і Бога - тільки склад...

ну і погляд з небес на останок


P.S. Цікавий факт - а хрести ніхто так і не наважився зняти, навіть з низких бокових вівтарів...


Джерела:
https://koscioly.livejournal.com/22998.html
https://lwowskie.fotopolska.eu/1261635,foto.html?o=b296289&p=1
http://www.inmemoriam.architektsarp.pl/pokaz/irena_wieczorek,15001
https://nz.lviv.ua/archiv/2018-4/12.pdf


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, костел, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment