m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Нижанковичі. Палац Гриммів. 2019.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Ми були тут 18 травня 2017 року. Це знов Ніжанковичі, Старосамбірський район Львівщини. Того разу з нами не було квадрокоптеру та ми не змогли попасти в середину палацика. Цього разу ми мали підтримку від місцевого голови і більшисть дверей для нас була відкрита. Ще нам в супровід надали двух панянок з міськради, які провели нам по Ніжанковичам екскурсію та допомогли зі зйомкою. Отож, поїхали. Сьогодні дивимось палац Гриммів...Жіночка, що завідує скарбницею книжок була на місті в училиші, але саме сьогодні, вона вирішила не брати з собою ключ від потрібних нам дверей =). Благо, Нижанковичі не Київ, і з "ровером" у неї все в порядку, так що обіцяла через 10-15 хвилин повернутися і відкрити нам вхід до будинку. Ну а поки чекаємо бібліотекарку з ключем - оглянем споруду зовні...
ну ось є ключ, нам відкривають двері і ми заходимо в бібліотеку...


підлога і стеля ганку
перша кімната, як би мовити тамбурна


проходимо в залу


На наше німа запитання - і шо? це все?, нам відповіли - так, бібліотека це тільки ці дві кімнати, які з іншими приміщеннями не з'єднані. Шоб попасти в інші кімнати палацу потрібно шукати завхоза, вже з його ключем =)). Благо, з нами наші янголи-панянки і бібліотекарка яка знає телефон цього пана. Ще десять хвилин, і другі двері відчиняють свого замка для нашого відвідування =)...

еркєр


і велика кімната на першому поверсі


сходи на другий поверх


ну а на ньому нічого цікавого - тут вже чистий совок...


прямо двірний пройом до кімнати, шо веде на балкон другого поверху, но ... ми в розачарувані того що побачили, геть зовсім забули про ці балкони у вежі, як другого поверху, так і третього... а так виглядає дах, з якого прохід до кімнати вежі б балконом...Ну ось і все що ми змогли подивитись. Ще в палацику є підвали, но з невідомих нам міркувань нас до них не пустили, сказали ключа зараз немає... Нам залишилось тільки політати та зняти всю цю красу з повітря, що ми і зробили, не дивлячись на те що до державного кордону якихось 500 метрів =)ще близенько герб...


погляд на останокА ось ще одна цікава інформація про палацик.
Було таке сімейство Козловских, досить відоме в окрузі Перемишля та на Добромильщині, які начебто володіли цією будівлею і землею Заблотцах, районом (можливо, колись хутором) у північній околиці Нижанковичів.
Ті, хто приводять цю інформацію вказують і на герб родини, такий же як на будівлі, і ковані літери на перилах KW.
Але ... піднімаємо інформацію з польської Вікіпедії і версія починає потихеньку разползатися ...

Вікімапія дає назву зазначеної місцевості як Zabłoćce,
а в вікісправке про Володимира Козловського та його батька поляки вказують їх маєток в Zabłotce,
що в 30 кілометрах на північ від Нижанковичів на території нинішньої Польщі.

Ну і знову ж таки, поляки вказують що саме в тих Zabłotcе у Польші, в родинному склепі похований старший Козловський.
Також вказується що у молодщего Козловського не було спадкоємців, а відійшов він в інший світ в 1917 році. Ну а що було після, вже ніхто й не пам'ятає.

Інформація безумовно цікава, тільки шкода поки нічим не підтверджена, і навіть поляки вносять в неї розбрат і сум'яття ...

інформацію почерпнуто від декількох джерел, за що ми їх дякуємо:
https://www.facebook.com/mykytalev
https://www.facebook.com/wolodymyr.moroz.9


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, палац, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments