m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Зоротовичі. Церква Чуда Св. Арх. Михайла. 1889.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Зорото́вичі — село в Україні, у Старосамбірському районі Львівської області. Населення становить 527 осіб. Найдавніша згадка про сільську церкву походить з податкового реєстру Перемиської землі 1511 року. Згадана вона і в реєстрі 1589 року. В 1590 році церква отримала ерекційний акт, поновлений 1677 року.

Ймовірно, що акт поновлення привілеїв був наданий новозведеній церкві. Деякі джерела подають дату побудови церкви 1760 рік, що не відповідає дійсності, бо в акті візитації церкви 1761 року відзначено: "церква зоротовицька Св. арх. Михайла, в коляції Мнішка, хорунжого коронного. Наскільки давно зведена ніхто не пам'ятає...".
Старою дерев'яною називають її і "Специфікація" 1805 року, і церковний інвентар 1839 року. Перед 1889 роком звели нову, теж дерев'яну церкву, а стару розібрали. Дерев’яна, тризрубна, безверха будівля. Вищий двосхилий дах її нави вінчає ліхтар з маківкою.В цьому ж році цісар Франц Йосиф ІІ виділив 100 золотих ринських. на внутрішнє урядження нового храму.Після Другої світової війни стояла замкненою впродовж 28 років, а від 1989 року знову чинна. Стіни в церкві оббиті картоном, вкритим трафаретним орнаментом. На південний захід від церкви збереглася стара дерев'яна одноярусна стовпова дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом.

1991. І. Синкальський.


2004. Іконостас. В.Ольхом'як, з "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян


2012. Віктор ГромикДжерела:
http://decerkva.org.ua/zorotovychi.html
https://www.pslava.info/ZorotovychiS_CerkSvMyxajila,212784.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/ЗоротовичіЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев';яна дзвіниця, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment