m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Нижня Вовча. Церква Собору Пр. Богородиці. 1856 (1857).

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Ни́жня Вовча — село в Україні, у Старосамбірському районі Львівської області. Населення становить 523 осіб. Перша згадка про церкву датується 1558 роком. Наступні згадки про церкву походять з податкових реєстрів 1589 та 1628 років.В церковному інвентарі 1733 року описана, як "стара дерев'яна церква Собору Пр. Богородиці. Бані на середині (наві) і бабинці недавно побиті. Дзвіниця в бабинці нововиставлена".У наступному 1734 році зроблена приписка, що церква свіжо репарована... Візитатор старосільського деканату, відвідавши село 1761 року, записав: "Церква коло сто років або й більше тому коштом громади еригована. В коляці Грота, ловчого сандомирського..." Отже, ця церква була зведена в середині XVII ст.

В акті деканальної візитації Старосільського деканату 1815 року церква відзначена "в доброму стані". В інвентарі 1846 року зазначено, що церква збудована коло сто років тому (ймовірно, йшлося про грунтовну реставрацію 1734 року).У 1856 (1857) році зведена існуюча дерев’яна тридільна безверха церква, рівновисокі і рівноширокі зруби якої вкриті повним дахом з ліхтарем над навою.

Весь час радянської влади церква була діючою. Стіни по ремонті вертикально шальовані деревяною вагонкою (до ремонту - вертикально шальовані дошками з лиштвами). У південно східний кут церковної ділянки перенесли стару дерев'яну дзвіницю, зведену ще 1856 року.

1992. І. Синкальський.


2005. Інтер'єр церкви. В.Слободян, з "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району".


нам нажаль не вдалось попасти в середину і цей церкви, но взираючи на останки старого іконостаса, що лежать за старою дзвінницеє, припустити, що зараз в середині, можна і без цього...Джерела:
http://decerkva.org.ua/nyz-vovcha.html
https://www.pslava.info/NyzhnjaVovchaS_CerkSoboruBogorodyci,212892.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Нижня_Вовча


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments