m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Старе Село. Замок. 2019. Нічь та ранок у старому замку...

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Коли під'їжджаєш до височенних стін цього старого замку, здивуванню немає меж. Ще більше він своєю громадою вражає вночі. Ми заїхали в Старе Село вже після заходу сонця. Містечко швидко поринало в нічні сутінки. Ось і він, громада, велетень, таких високих стін фактично вже немає в українських замків, хіба що Аккерман, Кам'янець-Подільський, Хотин, Меджибіж та Луцьк можуть похвалитися такою кількістю оборонних висот. Шкода, що з шести веж залишилася всього половина, і та, невідомо скільки ще проіснує.

Але повернемося до нічного замку. Відразу за залізничною колією нас зупинили молоді та підтягнуті хлопці у в однострої і на важкому пікапі. Представилися Муніципальною Вартою, показали свої документи та попросили розповісти про мету нашого візиту і показати наши документи. І все це дуже ввічливо і коректно, повідомляючи по ходу, що жителі Старого Села, втомившись від того що влада не може навести порядок в окрузі, об'єдналися і власними силами почали щось робити. Запитавши, де краще стати на нічліг - отримали відповідь, та ночуйте прямо на замковому дворі, там зараз тихо і спокійно, останні туристи з наметами знялися тиждень тому і ніщо не завадить Вам, крім повного місяця. А місяць таки був, таки повний, шкода, не вистачило сил дочекатися поки він переповзе з одного боку замку в інший. Шкода, що сучасній електронній техніці ще так далеко до біо-техніки Творця. Око бачить те, що на жаль ми ще "залізом" поки відобразити не можемо. І Ви не побачите всієї тієї казки, що спостерігалася в нічному тумані, що стелився в проходах заростей під місячним світлом. А потім... Втома, тиша і шелест заростей в людський зріст на замковому дворі таки зморили в сон після невеликої нічної фотосессії...

а далі був ранок...


бійниці, бійниці, бійниці, ромбовидні, ключові, ромбовидні - і так по всьому периметру замку...
Покинемо двір і пройдемося навколо замку


тут колись була західна башта, прямуємо далі до середньої північної...


і знов, бійниці, бійниці, бійниці...


Крайня півнична башта


виходимо до східної стіни замку...


Східна вежа...
і знов, бійниці, бійниці, бійниці...
Ось і остання з збережених, південна башта...
і південна стіна, та знов, бійниці, бійниці, бійниці...
Будильник на телефоні, попередньо поставлений на півгодини до сходу сонця безжально відірвав від солодкого, але короткого сну. І ось, ми вже намагаємося сконцентруватися на роботі. Ранковий морозець безжально карлючив від холоду пальці. Але нам не вперше, та й ще на світанкове сонце нам потрібно встигнути до Свіржу. Тому працюємо швидко, всетаки останній день експедиції, вже дуже хочеться додому, ну і встигнути все заплановане. А його ще вистачає. Пробуємо урізноманітнити матеріал зйомкою з DJI Osmo Pocket, яку так і не було в суєті часу освоїти нормально. Щось вийшло, щось-то відлетіло в брак - техніка всетаки вимагає до себе більшої поваги =).

переліт на інший бік...
Ось такий він вийшов, утренне-нічний замок. Казково прекрасний в ночі і сумно "жахливий" при світлі сонця ...
У мріях, можна тільки уявити, який туристичний об'єкт тут міг би бути. Але ... концесія так і не відбулася, скоріше навіть не вона, а концесіонер, державі цей замок не потрібен, у неї свої турботи, а місцева громада його може і потягнула б, але ... чи є бажання? Ось у чому питання. Хоча, Муніципальна Варта - це хороший знак. Поживемо - побачимо, а поки хочеться сказати - to be continued ...

погляд на останок
360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.

Про відвідування замку у 2017 році дивимось тут...


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, башти, бійниці, вежи, замок, погляд з землі, погляд з небес, руїна, фортеця
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments