m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Соснівка. Церква Св. Арх. Михайла. 1798.Сосні́вка, колишня назва — Нанчівка Мала, Нанчулова Воля) — село в Україні, у Старосамбірському районі Львівської області. Населення становить 180 осіб. Тут ми маємо ще одну спотворену церкву. Такий собі броненосець, точнише - бляхоносець...4 липня 1558 року король Зигмунд ІІ Август підтвердив привілей на прохання братів Федора, Прокопа, Іллі з Нанчулової Волі та дозволив поставити в селі церкву, а парохію надав найбільш до того здатному з братів. Найдавніша згадка про церкву збереглася в вкладному написі на "Антологіоні" 1643 року львівського друку.Візитатор, що відвідав село 1766 року, залишив опис церкви: "Церква з дерева різаного... з одним верхом з двома заломами виведена, над бабинцем і над великим вівтарем дах низький... Дзвони над бабинцем".
Нову дерев'яну церкву бойківського типу збудували у 1798 році, як свідчить напис на повздовжній балці перехресного сволоку в наві.
Цю ж дату повторює інвентар 1858 року та шематизми.

У 1914 році гонтові покриття дахів замінили бляшаними. Скоріше за все спочатку бляха була тільки на дахах, весь верх церкви в залізо одягли мабуть вже в наш час. Так як ніяких старих фото церкви не знайдено, долідити це, маючи дуже мало інформації в мережи інтернету, поки що не можливо. Мабуть хтось з місцевих зможе доповнити інформацію в каментах.

Ймовірно, вікна бабинця влаштовані під час ремонту 1914 року, коли ліквідували первісну дзвіницю над бабинцем і звели окрему.
У боях 1944 року під час Другої світової війни село було знищене.
Тоді згоріла дзвіниця, а церква була пошкоджена. Радянська влада зачинила церкву 1954 року.

Громада відновила відкриту 1989 року церкву - добудували присінок до західної стіни бабинця, поновили іконостас та оббили стіни в інтер'єрі картоном і вкрили орнаментальним розписом. Шо і як там з іконостасом нам не відомо, бо, нажаль, і до цієї церкви нам не пофартило попасти в середину.
Двоярусна стовпова дзвіниця, розташована на захід від церкви, збудована 1990 року.

2011. Ігор Пунда. Час тут застив, бляханосец все такий же, дякуємо,що хоча би не став тітановим...


1968. Іконостас. В.Ольхом'як, з "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.СлободянДжерела:
http://decerkva.org.ua/sosnivka.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Соснівка_(Старосамбірський_район)Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment