m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Нове Місто. Ратуша.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Історія поселення на території сучасного Нового Міста,що на Львівщині, почалася ще у Х столітті. Тут було винайдено два городища слов'янського періоду: городище Х - ХІ століття в урочищі "Спалисько" (Посада Новоміська) та городище ХІ - ХІІІ століть. Спочатку поселення мала назву Библо і було знищено у 1241-1242 роках татаро-монгольською навалою. Вцілілі люди заснували поселення з назвою Библо в трьох кілометрах звідси. На місці спаленого поселення польський король Казимир Великий заснував нове, яке отримало назву Нове Місто. За легендою, король заселив новостворене місто німецькими поселенцями.Вперше назва Нове Місто згадується у грамоті галицького князя Лева Даниловича у 1301 році. Наступна згадка про Нове Місто, Комаровичі та Библо є у грамоті, датовані 1361 роком. У 1419 році згадується парафіяльна школа у Новому Місті, а у 1433 році - дзвіниця дерев'яного парафіяльного костелу, який знищили у 1498 році татари та волохи.

Магдебурзьке право місто отримало у 1463 році. Тоді власником поселення були Ясько і Шимон з Библа, яких змінив Ян Грицько (Хрисько). У наступних століттях Новим Містом володіли Гербурти, Скорути, Новоміські. Останні дали місту герб, на якій було зображено дві коси. Пізніше на гербі Нового міста була шестикутна зірка, оповита стрічкою, над якою розміщувався хрест. Володіли поселенням і Красицькі, які мали оборонний двір у сусідній Передільниці. У 1794 році місто належало Каєтану Шидловському, а останніми власниками до 1939 року були пани Журавські. У 1498 році місто разом з костелом було зруйновано під час нападу молдавського воєводи Штефана Великого. Щоб якось відновитися, у 1508 - 1511 роках поселення отримало нові локаційні привілеї.Однією з домінант Нового Міста є Новомі́ська ра́туша — колишнє приміщення магістрату містечка (нині села) Нове Місто (Старосамбірський район, Львівська область). Побудована 1910 року у стилі модерн на місці старої дерев'яної ратуші. Нині в ратуші містяться Народний дім «Просвіта», крамниця, бар.У червні 2010 року новоміська ратуша отримала статус пам'ятки архітектури та охороняється Законом України. Пропонується відновлення-реставрація ратуші до початкового вигляду і силами місцевого самоврядування привести її до початкового призначення — Новоміський магістрат (Новоміська рада). Навколо цікавої модерністської споруди початку ХХ століття збереглося кілька ринкових кам'яничок.10 березня 2020 року на Prozorro повинен був пройти тендер на ремонтно – реставраційні роботи ... з пристосуванням горища під туристичний осередок та місця відпочинку туристів та розвитку місцевого бізнесу. Тендер відмінено,так як подання для участі в торгах було менше двох тендерних пропозицій. Збентежило те, що роботи названі ремонтно – реставраційнійними, які як правило потім стають єуроремонтом, та й в заголовку йдеться не про повний ремонт, а ...пристосуванням горища під туристичний осередок...
http://andy-travel.com.ua/nove-misto
https://uk.wikipedia.org/wiki/Новоміська_ратуша
https://castles.com.ua/novemisto.html
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-02-24-002932-cЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, погляд з землі, погляд з небес, ратуша
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment